Програма «Енергодім» допоможе підвищити енергоефективність багатоповерхового будинку в 2 рази

Енергоефективність Новини

Фонд енергоефективності починає реалізацію програми «Енергодім», головне завдання якої – провести енергомодернізацію і підвищити енергоефективність багатоповерхового будинку. Згідно аналізу, проведеного фахівцями фонду, в Україні модернізації потребує понад 60% багатоквартирних будинків. До цього підвищити енергоефективність будинку можна було, взявши участь в програмі «Теплі кредити». Втім, незважаючи на свою досить високу ефективність, вона мала цілий ряд недоліків, перш за все – пропонувала обмежені можливості, які полягали в заміні вікон або проведенні некомплексного утеплення багатоповерхового будинку.

Програма «Енергодім» допоможе підвищити енергоефективність багатоповерхового будинку в 2 рази

Енергодім: держава допоможе ОСББ підвищити енергоефективність

Програма «Енергодім» передбачає компенсацію витрат на проведення енергомодернізації багатоквартирного будинку в рамках двох пакетів:

  • легкий – держава компенсує ОСББ 40% витрат, в рамках цього пакету передбачено проведення енергоаудиту будівлі, установка індивідуальних теплових пунктів, лічильників та приладів погодного регулювання. Реалізація заходів дозволить скоротити споживання енергоресурсів на 20%
  • комплексний – в рамках цього пакету передбачено обов’язкове виконання, крім заходів з пакету «легкий», комплексного утеплення підвалів, цоколя, покрівлі і стін. При цьому держава бере на себе зобов’язання компенсувати 50% витрат по енергомодернізації багатоквартирного будинку. При цьому, в результаті реалізації передбачених пакетом заходів вдасться скоротити споживання енергетичних ресурсів приблизно на 60%, що допоможе скоротити платежі за опалення більше, ніж в два рази.

Щоб привернути увагу і стимулювати ОСББ до участі в програмі, Фонд енергоефективності пропонує дуже вигідні умови для перших 300 учасників – компенсація по пакету «легкий» складе 60%, а по пакету «комплексний» – 70%.

Особливість програми – вона передбачає компенсацію витрат не тільки на придбання матеріалів і обладнання, а й також за енергетичний аудит, а також за розробку проектної документації щодо підвищення енергоефективності будівлі, і експертизу робіт, матеріалів і устаткування. При цьому за послуги енергоаудиту, енергетичну сертифікацію, авторський технічний нагляд і розробку проектної документації держава буде компенсувати до 70% витрат.

Дія програми розрахована на 5 років, за прогнозами протягом цього часу її можливостями скористається близько 16 тисяч ОСББ. Фінансування програми здійснюється за рахунок коштів держбюджету (лише в 2019 році в бюджеті на програму Енергодім передбачено виділити 1,5 млрд гривень), уряду Німеччини і Євросоюзу.

Lost Password