Енергоефективність – що це?

База знань Енергоефективність

Енергоефективність – це комплекс технологічних, економічних і організаційних заходів, головною метою яких є підвищення ефективності використання енергетичних ресурсів. Це дозволяє домагатися певного результату, витративши при цьому меншу кількість енергоресурсів, ніж використовувалося зазвичай. Найхарактерніший приклад енергоефективних технологій – це світлодіодні світильники, які забезпечують необхідний рівень освітленості, але при цьому споживають в п’ять разів менше енергії, ніж лампи розжарювання.

Енергоефективність - що це?

При цьому необхідно розрізняти два поняття – енергозбереження та енергоефективність. Енергозбереження має на меті зниження споживання енергоресурсів, в той час як головне завдання енергоефективності – підвищення коефіцієнта корисної дії енергії, що витрачається. Іншими словами – використовувати менше, а виробляти більше. Крім того, ще одним завданням енергоефективності є збереження навколишнього середовища і зменшення впливу, який чинить на неї людина своєю діяльністю.

Енергоєфективність в Україні

Енергоефективність в Україні має великий потенціал розвитку, перш за все, на виробництві і в житлово-комунальному господарстві. Для порівняння, в Україні для забезпечення комфортних умов помешкання використовується в 2-3 рази більше енергоресурсів, ніж в країнах Євросоюзу. Впровадження енергоефективних технологій дозволить знизити витрати на оплату комунальних послуг, підвищивши при цьому їх якість.

В Україні на законодавчому рівні ведеться робота по впровадженню енергоефективних технологій та стимулювання зниження енергоспоживання. Наприклад, тарифи на електроенергію в 2019 році передбачають збільшення вартості електрики при перевищенні певних норм споживання. У 2017 році був прийнятий Закон «Про енергоефективність будівель», в якому визначені правові, організаційні та соціально-економічні напрямки діяльності, спрямовані на те, щоб підвищити енергоефективність в Україні. Для нових будівель вводяться нові норми, стандарти і правила, впровадження яких дозволить підвищити енергоефективність об’єктів та суттєво знизити енергоспоживання у порівнянні з існуючими будівлями.

Енергоефективність ще називають «п’ятим паливом», адже вона дозволяє, скорочуючи споживання енергоресурсів, компенсувати недолік енергоносіїв.

Lost Password