35 тисяч. Кількість домогосподарств з сонячними електростанціями активно зростає

Новини

На сьогоднішній день вже понад 35,4 тис. сімей в Україні встановили сонячні електростанції та отримують електроенергію від енергії сонця. Загальна потужність таких сонячних електростанцій (СЕС), за даними прес-служби Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, становить 933 МВт.

«Сьогодні ми спостерігаємо, як в Україні поступово розвивається нова культура використання «чистої» енергії для власних потреб. Вже маємо понад 35 тис. домогосподарств, які виробляють і споживають енергію. Але це лише 0,5% від загальної кількості домогосподарств, яких в Україні налічується понад 6,5 млн», – розповів заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко.

Зокрема, за словами посадовця, у другому кварталі цього року встановили сонячні електростанції 3 480 домогосподарств, їх загальна потужність – 98 МВт.

Водночас загальні інвестиції домогосподарств у СЕС становлять близько 730 млн євро.

Найбільшу кількість сонячних станцій встановлено у Дніпропетровській (5 706 СЕС загальною потужністю 141 МВт), Тернопільській (2 788 СЕС, 79 МВт) та Закарпатській (2 718 СЕС, 78 МВт) областях. Крім цього, додали в Держенергоефективності, такі СЕС – це мала розподілена генерація, яка є корисною для енергосистеми, оскільки споживання енергії здійснюється в точці її виробництва.

Lost Password