Теплі кредити 2019: де і як отримати теплий кредит в Україні

Корисні поради

Теплі кредити – це програма фінансової допомоги, яку надає держава бажаючим підвищити енергоефективність свого будинку. Сьогодні вони доступні власникам приватних будинків, житлово-будівельним кооперативам, об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).



До 2018 року вони були доступні і приватним особам – власникам квартир в багатоквартирних домах, видача кредитів цієї категорії громадян тимчасово припинена рішенням Кабінету Міністрів.

Теплі кредити 2019: де і як отримати теплий кредит в Україні

Теплі кредити – це можливість придбати твердопаливні котли, сонячні панелі, теплоізоляційні матеріали, металопластикові вікна та двері (всього перелік складається з понад 20 пунктів), теплові насоси (вони використовують термальну енергію землі), сонячні колектори, при цьому в залежності від виду товару і типу покупця (приватна або юридична особа), держава компенсує від 20 до 35 відсотків його вартості. При цьому сума компенсації фізичним особам обмежена сумою 12 тисяч гривень, для юридичних осіб – 14 тисяч гривень.

Теплі кредити в 2019 році складуть 400 мільйонів гривень – таку суму заклав в бюджет Кабінет Міністрів. При цьому перевагу буде віддано юридичним особам та ОСББ. Якщо попит буде дуже великий, то уряд розгляне можливість виділити додатково ще 100 мільйонів гривень у другому півріччі.

Програма «Теплий кредит» діє з 2014 року і за цей час її скористалися близько півмільйона українських сімей.

Теплі кредити: як оформити

Починаючи з 2018 року, теплі кредити оформляють тільки державні банки – ПриватБанк і Ощадбанк. Ощадбанк надає кредит на три роки на суму до 50 тисяч гривень під 17,99% річних. При цьому перший внесок залежить від суми кредитування:

  • 10 відсотків – якщо вартість покупки не перевищує 25 тисяч гривень
  • початковий внесок в розмірі 30% – якщо сума більше 25 тисяч гривень.

Крім того, банк стягує одноразову комісію в розмірі 4,3% за оформлення кредиту.

Порядок оформлення кредиту:

  • підібрати товари відповідно до списку і оформити у продавця рахунок-фактуру. Щоб заявка була розглянута максимально швидко і без ускладнень, в банку можна уточнити список магазинів, які беруть участь в програмі
  • звернутися з рахунком-фактурою в один з банків і оформити заявку на з проханням оформити теплий кредит. Банк перевірить постачальника матеріалів і благонадійність позичальника, а також чи відповідає список товарів вимогам держпрограми
  • якщо теплий кредит схвалений банком, необхідно сплатити початковий внесок, після цього банк переводить на рахунок продавця всю решту суми
  • продавець доставляє оплачені товари, крім того, програмою передбачається і можливість компенсації виконаних робіт, наприклад, установка теплозберігаючих вікон. Покупець приймає товар (роботу) і підписує акт прийому-передачі (акт виконаних робіт)
  • акт необхідно надати в банк, який зніме з нього копію і направить її в Держагенство з питань енергоефективності разом із заявкою на компенсацію
  • агентство розглядає заявку і розраховує суму компенсації (це може зайняти два-три місяці), посде чого переказує кошти на рахунок кредитора в банку. Тіло кредиту зменшується на цю суму компенсації.

В оформленні кредиту може бути відмовлено:

  • низький дохід клієнта або на його утриманні знаходиться кілька людей (в банку відзначили, що доходу в 5 тисяч гривень на кожного дорослого члена сім’ї буде достатньо для оформлення кредиту)
  • неправильно оформлені документи або матеріали не входять в список, на які покладена компенсація
  • клієнт вже має незакритий кредит.

Lost Password