Перший острів в Середземному морі повністю перейшов на поновлювані джерела енергії

Новини

Грецький острів Тилос, який розташований між Косом і Родосом, стане першим в Середземному морі, який повністю перейде на поновлювані джерела енергії. Основна стаття доходу острова – туризм, він приваблює відвідувачів відокремленим розташуванням і прекрасною незайманою природою. Його енергопостачання відбувається за рахунок кабелів, які протягнуті з сусідніх, більш великих островів. Через те, що кабель проходить по морському дну, регулярно відбуваються перебої з електрикою. Це призводить до того, що жителі готелів залишаються без світла і супутніх послуг – кондиціонерів, освітлення, інтернету, а власникам місцевих ресторанів часто доводиться викидати зіпсовані продукти з непрацюючих холодильників.

Перший острів в Середземному морі повністю перейшов на поновлювані джерела енергії

Острів Тилос

Нова система енергопостачання острова – комбінована, вона використовує сонячні батареї, вітрогенератор потужністю 800 кВт і системи накопичення енергії на основі літій-іонних батарей. Поновлювані джерела енергії дозволять генерувати електроенергію, а батареї – балансувати мережу, підключаючись в безвітряну погоду і темний час доби. Але головне – це система управління і розподілу електрикою, яка буде включати «розумні лічильники» (їх планується встановити у кожного енергоспоживача) і загальний контролер, куди вони будуть відправляти інформацію. З одного боку, це дозволить виробляти оптимальний розподіл електроенергії серед користувачів, а з іншого, у міру накопичення інформації, прогнозувати пікові моменти споживання, щоб повністю задовольняти запити споживачів в обсязі електроенергії.

Вартість проекту переходу острова Тилос на поновлювані джерела енергії – 15,7 мільйонів доларів, з яких 12,5 мільйона були виділені Європейською комісією. Всього на острові постійно проживає близько 400 осіб, але влітку його населення збільшується майже до 4 тисяч чоловік.

Поновлювані джерела енергії: перспективи островів

Саме острова, які відчувають дефіцит електроенергії, найактивніше впроваджують автономні системи енергозабезпечення, які використовують відновлювані джерела енергії. В Європі шотландський острів Егг покриває 95% власного енергоспоживання за рахунок встановлених вітрогенераторів (24 кВт), сонячних батарей (32 кВт) та міні-ГЕС (сумарною потужністю до 100 кВт). Більш масштабний проект реалізується на острові Самоа, чисельність населення якого сягнула 200 тисяч. Тут вже введено в експлуатацію 5 сонячних парків, встановлені гідрогенератори і вітряки. Уже в найближчому майбутньому острів повністю перейде на поновлювані джерела енергії.

Балеарські острови, Майорка і Ібіца планують повністю перейти на альтернативні джерела енергії до 2050 року. При цьому до 3025 року на островах будуть їздити виключно електромобілі.

Lost Password