Євросоюз виділив 100 мільйонів євро, щоб підвищити енергоефективність багатоквартирних будинків в Україні

Енергоефективність Новини

Євросоюз візьме участь у фінансуванні програми Енергодім, головна мета якої – підвищити енергоефективність багатоквартирних будинків. Власне на енергомодернізацію багатоповерхівок буде направлено 80 мільйонів, ще 20 млн буде витрачено на технічну допомогу в реалізації програми. Це одна з наймасштабніших програм Євросоюзу, спрямованих на підтримку України. Крім того, ще 20 млн євро надасть уряд Німеччини. В ЄС підкреслюють, що підвищення енергоефективності в Україні – це одне з найбільш успішних і важливих напрямків співпрац сторін.

Євросоюз виділив 100 мільйонів євро, щоб підвищити енергоефективність багатоквартирних будинків в Україні

Програма Енергодім: реальна можливість для ОСББ підвищити енергоефективність будинку

Починаючи з 3 вересня, Фонд енергоефективності почав приймати заявки від ОСББ для участі в новій програмі Енергодім. В рамках цієї програми будуть проведені заходи щодо енергомодернізації багатоповерхових будинків. Якщо порівнювати її з нині діючою програмою «Теплі кредити», то вона має цілий ряд переваг:

  • програма передбачає комплексну енергомодернізацію багатоквартирного будинку. Якщо за програмою «Теплі кредити 2019» можна було замінити і встановити енергозберігаючі вікна на громадській площі, частково поліпшити систему освітлення та встановити енергозберігаючі лампи, виконати часткове утеплення будинку, то нова програма, перш за все, передбачає в повному обсязі проведення енергоаудиту будинку. Комплекс заходів передбачає установку лічильників споживання енергоносіїв, монтаж індивідуальних теплових пунктів, приладів погодного регулювання, а також проведення комплексного утеплення всього будинку – стін, підвалів, цоколя і покрівлі
  • держава компенсує не тільки закупівлю матеріалів та необхідного обладнання, а й виконання проектних робіт, також послуги з безпосереднього виконання будівельно-монтажних робіт. Важлива деталь – держава відшкодує до 70% витрат, пов’язаних з проведенням енергоаудиту будинку, енергетичну сертифікацію об’єкта, експертизи обладнання, матеріалів і робіт
  • ОСББ можуть вибрати один з двох пакетів – легкий (по ньому передбачена компенсація до 40% витрат) або комплексний (відшкодування витрат до 50%). При реалізації комплексного пакету енергомодернізації будівлі його енергоефективність покращиться на 60%, при цьому оплата за опалення для жителів багатоповерхівки знизиться майже в 2 рази.

Щоб зацікавити ОСББ до участі в програмі, Фонд енергоефективності пропонує першим 300 учасникам, чиї заявки будуть схвалені, дуже вигідні умови – компенсація витрат складе до 70%.

Фонд енергоефективності почав роботу в кінці березня цього року, всього в Держбюджеті на його фінансування в 2019 році передбачено близько 3,1 млрд гривень.

Lost Password