Запорізька вітряна електростанція буде побудована компаніями LongWing і GE

Новини

Запорізька вітряна електростанція (ВЕС) буде зведена в Мелітопольському та Приазовському районі на території Мордвинівської, Надеждинської, Гірсовскої, Дунаєвської, Добровської і Дівненскої сельских рад. Це буде спільний проект люксембурзької компанії LongWing і американської General Electric, які вже отримали кредит в розмір 150 млн доларів. Позичальником виступила «Корпорація закордонних приватних інвестицій» (OIPC) – фінансова установа при уряді США. Переговори почалися ще в 2017 році, і тільки через два роки сторони уклали угоду про фінансування.

Запорізька вітряна електростанція буде побудована компаніями LongWing і GE

Кредит буде спрямований на будівництво першої черги Запорізької ВЕС, потужність якої складе 98 МВт. Буде встановлено 27 вітрогенераторів виробництва GE Renewable Energy, висота турбіни – 110 метрів, діаметр ротора – 137 метрів. Компанія бере на себе повне технічне обслуговування вітрогенераторів протягом 15 років після установки.

За проектом, вітряна електростанція повинна бути здана в експлуатацію вже в 2020 році. Протягом року перша черга Запорізької ВЕС буде генерувати близько 330 МВт * год електроенергії – це досить, щоб забезпечити енергією близько 170 тисяч домогосподарств. В майбутньому планується наростити потужність до 500 МВт, що дозволить забезпечити енергопостачанням 780 тисяч будинків. В результаті Запорізька вітряна станція стане найпотужнішим проектом вітрогенерації з міжнародними інвестиціями в Україні та п’ятою за потужністю – в Європі. Загальний обсяг інвестицій складе близько 560 млн доларів.

Для General Electric – це вже четвертий проект в сфері вітрогенерації, до цього компанія поставляла вітряні турбіни для Ботієвської, Приморської і Орловської ВЕС.

Lost Password