Запорізька вітряна електростанція (ВЕС) буде зведена в Мелітопольському та Приазовському районі на території Мордвинівської, Надеждинської, Гірсовскої, Дунаєвської, Добровської і Дівненскої сельских рад. Це буде спільний проект люксембурзької компанії LongWing і американської General Electric, які вже отримали кредит в розмір 150 млн доларів. Позичальником виступила «Корпорація закордонних приватних інвестицій» (OIPC) – фінансова установа при уряді США. Переговори почалися ще в 2017 році, і тільки через два роки сторони уклали угоду про фінансування.
Кредит буде спрямований на будівництво першої черги Запорізької ВЕС, потужність якої складе 98 МВт. Буде встановлено 27 вітрогенераторів виробництва GE Renewable Energy, висота турбіни – 110 метрів, діаметр ротора – 137 метрів. Компанія бере на себе повне технічне обслуговування вітрогенераторів протягом 15 років після установки.
За проектом, вітряна електростанція повинна бути здана в експлуатацію вже в 2020 році. Протягом року перша черга Запорізької ВЕС буде генерувати близько 330 МВт * год електроенергії – це досить, щоб забезпечити енергією близько 170 тисяч домогосподарств. В майбутньому планується наростити потужність до 500 МВт, що дозволить забезпечити енергопостачанням 780 тисяч будинків. В результаті Запорізька вітряна станція стане найпотужнішим проектом вітрогенерації з міжнародними інвестиціями в Україні та п’ятою за потужністю – в Європі. Загальний обсяг інвестицій складе близько 560 млн доларів.
Для General Electric – це вже четвертий проект в сфері вітрогенерації, до цього компанія поставляла вітряні турбіни для Ботієвської, Приморської і Орловської ВЕС.