Чинним в Україні законом «Про енергетичну ефективність будівель» встановлено, що сертифікат енергоефективності повинен бути обов’язково оформлений для наступних об’єктів:
- для всіх нових багатоквартирних будинків
- для будівель, в яких розташовуються державні або муніципальні установи
- для житлових будинків, в яких буде виконуватися енергомодернізація (заходи, необхідні для підвищення енергоефективності об’єкта і скорочення споживання енергоресурсів) з державною участю
- всі об’єкти, які виставлені для укладення ЕСКО-контракту.
Процедура, як отримати сертифікат енергоефективності будівлі, визначена наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №172 від 11 липня 2018 року «Про затвердження Порядку проведення сертифікації енергетичної ефективності і форми енергетичного сертифіката».
Сертифікат енергоефективності будівлі повинен бути обов’язково включений в якості окремого документа, що входить в розділ проектної документації, який оцінює енергетичну ефективність будівлі та реалізацію вимог енергозбереження.
Сертифікат енергоефективності будівлі: порядок оформлення
Для оформлення енергетичного сертифіката будівлі залучаються енергоаудитори, які пройшли атестацію – список всіх атестованих енергоаудиторів знаходиться на сайті Держенергоефективності. Це повинні бути незалежні фахівці, які не мають конфлікту інтересів з власниками будівлі, енергоаудит якого вони будуть проводити, а також які не зацікавлені, прямо або побічно, в результатах проведення сертифікації. Вибір організації для проведення сертифікації будівлі його власник проводить самостійно, він же оплачує виконання робіт.
При оформленні договору на отримання сертифіката енергетичної ефективності основними пунктами є:
- термін і вартість проведення сертифікації енергоефективності
- порядок отримання результатів сертифікації
- порядок визначення та компенсації збитків, які можуть бути викликані неякісним або несвоєчасним виконанням енергоаудитором своїх функцій і обов’язків, а також при наданні недостовірних результатів сертифікації
- умови, при яких енергоаудитор звільняється від відповідальності через надання замовником сертифікації енергоефективності будівлі недостовірних відомостей, що стало причиною спотворення результатів проведеної сертифікації.

Інформація, яка міститься у сертифікаті енергоефективності
Енергетичний сертифікат будівлі включає в себе:
- адреса розташування будівлі
- оснащеність об’єкта засобами обліку використовуваних енергоресурсів
- обсяг використання енергоресурсів, а також динаміка їх споживання
- клас енергоефективності будівлі
- відсоток втрат енергоресурсів
- потенціал енергозбереження, проведення оцінки потенціалу економії
- типовий план підвищення енергоеффектвності і енергозбереження.
Витяг з енергетичного сертифіката будівлі, в якому міститься інформація про клас і інші показники енергоефективності будівлі, повинен розміщуватися в місці, яке доступне і часто відвідується усіма мешканцями (користувачами) цієї будівлі.