Енергоефективність будинку: як її підвищити і що для цього потрібно

Енергоефективність Корисні поради

Як підвищити енергоефективність будинку – проблема, яку доводиться вирішувати власникам переважної більшості приватних будинків. Ціни на енергоносії, що різко зросли та продовжують зростати, зробили утримання великого будинку непосильною ношею для їх власників. Основні причини тепловтрат – це низька якість будівельних конструкцій: стін, вікон, вхідних дверей та горищних перекриттів. Саме через них відбувається витік тепла в навколишнє середовище. Якщо додати застарілі системи опалення, то енергоефективність будинку буде мінімальною, а витрати на опалення – в 2-3 рази вище, ніж в будинках, де була проведена термомодернізація.

Енергоефективність будинку: як її підвищити і що для цього потрібно

Рішення проблеми, як підвищити енергоефективність будинку, можна розділити на два блоки – зниження енерговитрат і підвищення ефективності використання теплоносія. Провести оцінку тепловтрат можна з використанням найпростішого тепловізора, який вкаже основні місця, що потребують додаткової теплоізоляції. Втім, краще довірити оцінку енергоефективності будинку фахівцям, які проведуть справжній енергоаудит. Це дозволить не тільки знизити тепловтрати, але і підвищити ефективність використання енергоносіїв – електрики, газу і т.д.

Як підвищити енергоефективність будинку: основні заходи.

Розглянемо основні заходи, які допоможуть підвищити енергоефективність будинку.

Стіни

Один з найдієвіших прийомів, як підвищити енергоефективність будинку, адже через стіни відбувається втрата від 25 до 40 відсотків тепла. При цьому шар утеплення необхідно встановлювати зовні – це зміщує точку промерзання і знижує тепловтрати. Для облицювання можуть використовуватися мінераловатні (базальтова або кам’яна вата, шлаковата або скловата) або полістирольні (полістирол або пінопласт) матеріали

Вікна

Загальноприйнята практика, яка себе відмінно зарекомендувала – встановлення металопластикових енергозберігаючих вікон. Використання багатокамерних конструкцій дозволяє мінімізувати повітрообмін між приміщенням і зовнішнім середовищем і пов’язані з ним тепловтрати. Установка енергозберігаючих вікон дозволяє знизити тепловтрати на 15 – 20%. При цьому важливо не тільки вибрати якісний склопакет, але і правильно його встановити, щоб уникнути втрат тепла, викликаних неправильним монтажем

Вентиляція

Заходи, які дозволяють поліпшити енергоефективність будинку, практично зводять до нуля природний повітрообмін. Тому в сучасних енергоефективних будинках значно зростає значення системи вентиляції. З одного боку, вона повинна забезпечити хороший повітрообмін, забезпечивши приплив повітря, багатого киснем, і видалення повітря з підвищеним вмістом вуглекислоти. З іншого боку – повітрообмін повинен супроводжуватися мінімальними втратами тепла. Для цього використовуються спеціальні системи примусової вентиляції з рекупераційними установками. Взимку вони дозволяють підігрівати повітря, що надходить ззовні, а влітку – охолоджують його.

Зниження електроспоживання

Тут можна виділити відразу кілька способів, як знизити споживання електрики:

  • перехід на багатотарифний варіант оплати – нічний тариф на електрику на 50% менше, ніж денний
  • установлення енергозберігаючого освітлення – світлодіодних ламп
  • підбір техніки, що має клас енергоспоживання А чи А +
  • установка датчиків руху в системі зовнішнього освітлення
  • перехід на електрику власної генерації: установка сонячних батарей або вітрогенераторів.

Модернізація системи опалення

Тут можна виділити кілька напрямків:

  • перш за все – підбір обладнання з найбільшим ККД. Крім того, домогтися підвищення ККД системи опалення можна домогтися за рахунок комбінування різних енергоносіїв, наприклад, газ днем і електрокотел вночі (коли діє вигідною нічний тариф)
  • використання твердопаливних котлів, які використовують пелети з соломи, відходів деревини, відходів переробки соняшника і т.д.
  • встановлення циркуляційних насосів для забезпечення примусової циркуляції теплоносія
  • підбір та установка енергоефективних радіаторів
  • програмування режиму опалення.

Система «розумний дім»

Дозволяє оптимізувати витрати енергії, наприклад, спеціальні датчики, аналізуючи наявність людини в кімнаті, зменшують або збільшують температуру в кімнаті. Крім того, вони дозволяють підтримувати мінімально прийнятну температуру в той час, поки вдома нікого немає.

Енергоефективність будинку – одна з основних вимог про проведення проектування нових будинків. Сучасні технології та конструкційні рішення дозволяють значно підвищити ефективність використання всіх видів енергоносіїв. У перспективі – створення енергонейтральних будинків, будинків з нульовим споживанням енергії. У таких будівлях вся необхідна для життєдіяльності енергія виробляється на місці за рахунок використання відновлюваних джерел енергії.

Lost Password