Тепловтрати будинку: як уникнути витоку тепла

Енергоефективність

Енергомодернізація – це можливість істотно скоротити тепловтрати будинку, які можуть бути викликані різними причинами. Основна з яких – більшість житлового фонду, що використовується в Україні, має значний вік – старше 25 років. При його будівництві питанням – як уникнути витоку тепла, практично не займалися. З одного боку, низька вартість теплоносіїв дозволяла компенсувати тепловтрати будинку просто підвищеною витратою енергоносіїв. З іншого боку – будівельні технології і матеріали, що існували на той час, не дозволяли домогтися якісної теплоізоляції. Різке зростання вартості енергоносіїв зробило проблему – як уникнути витоку тепла – дуже актуальною як для жителів багатоквартирних, так і приватних будинків.

Тепловтрати будинку: як уникнути витоку тепла

Тепловтрати будинку: основні причини і як уникнути витоку

Розглянемо головні способи, як знизити тепловтрати будинку.

Утеплення стін

На стіни доводиться найбільші тепловтрати будинку, іноді їх частка може становити до 40%. Більшість з них пов’язано з так званими «містками холоду» – це елементи будівлі, у яких показники теплопровідності вище, ніж у інших. Таким чином, саме на цих ділянках будівлі відбувається найбільших втрат тепла – це кути будинків, місця сполучення різних будівельних конструкцій, бетонні перемички і т.д.

Утеплення стін в переважній більшості випадків проводять зовні – це дозволяє змістити точку роси і не зменшує об’єм житлового приміщення. Цегляні, бетонні та фундаментні стіни утеплюють двома методами – навісний фасад і «мокра» штукатурка.

Утеплення вікон і дверей

Установка багатокамерних енергозберігаючих вікон дозволяє істотно знизити тепловтрати будинку, але при цьому дуже важливо правильно виконати монтаж і домогтися герметичності між рамою і стінами. Крім того, необхідно звернути увагу на цілісність ущільнювальних гумок.

Зниження тепловтрат через двері можна добитися не тільки за рахунок поліпшення їх герметичності, а й наявності тамбура, завдяки чому двері не відчиняються безпосередньо на вулицю.

Тепловтрати будинку: як уникнути витоку тепла

Оптимізація системи опалення

Знизити тепловтрати можна і за рахунок підвищення ефективності перетворення теплоносія і використання отриманого тепла:

  • дотримання правил експлуатації котла
  • використання підготовленого теплоносія
  • установка циркуляційного насосу – створення примусового руху теплоносія підвищує тепловіддачу, знижуючи при цьому споживання палива
  • утеплення труб, по яких подається нагрітий теплоносій – це особливо актуально для газових котелень, які розташовуються в окремій прибудові. Чим більше плече подачі – тим більше втрати
  • правильна установка радіаторів – вона повинна забезпечувати вільний рух повітря. Крім того, на стіні слід встановити тепловідбивний бар’єр – тоді тепло буде перевідбиватися в приміщення, а не марно гріти стіну
  • установка системи «Розумний будинок», яка буде підтримувати оптимальний режим опалення, переходячи в економ-режим, коли власники будинку відсутні, знижуючи температуру під час сну і т.д.

Утеплення даху

Тепле повітря піднімається вгору, і якщо стеля погано утеплена, просочується на горище. В середньому, виток тепла через неутеплене горище складає 15-20 відсотків.

Утеплення підлоги і фундаменту

Тепловтрати через фундамент менше, ніж через дах, їх частка складає близько 10%. Значення різко зростає, якщо є підвальне приміщення. Ретельне утеплення підлоги потрібно при укладанні теплої підлоги

Виток через вентиляцію

Обмін повітря – приплив багатого киснем повітря зовні і відведення назовні насиченого вуглекислотою – необхідна умова створення комфортних умов в приміщенні. Установка рекуперативної системи вентиляції дозволить уникнути тепловтрат – тепле повітря, що відводиться, передає тепло холодному, що входить. Система ефективна і в літню пору – гарячий зовнішнє повітря, проходячи через рекуператор, охолоджується кондиціонованим повітрям, що відводиться.

Більш точний результат може дати проведення енергоаудиту будинку. Найпростіший варіант – це використання тепловізора, за допомогою якого можна визначити основні джерела витоку тепла. Уже визначивши причини тепловтрати будинку, можна спланувати і провести роботи, які допоможуть підвищити енергоефективність будинку, виходячи з найбільш проблемних місць.

Lost Password