Домашня сонячна електростанція: як встановити і скільки коштує

Корисні поради Сонячна енергетика

Такий тип альтернативної енергетики в Україні, як домашня сонячна електростанція, стрімко розвивається. Практично щороку кількість приватних сонячних електростанцій збільшується в 2-3 рази. Така популярність викликана декількома причинами:

Домашня сонячна електростанція: як встановити і скільки коштує

Домашня сонячна електростанція: що потрібно врахувати на початку

Перш за все, слід визначитися, для чого саме потрібна домашня сонячна електростанція, від цього буде залежати її структура і потужність:

  • автономна – встановлюється для забезпечення електрикою будинку, якщо немає можливості підключитися до централізованої енергомережі. У цьому випадку обов’язково слід передбачити установку блоку акумуляторів – вони будуть накопичувати надлишки енергії вдень і віддавати її ввечері та вночі, коли генерації буде недостатньо або вона буде відсутня повністю
  • мережева – підключена до загальної енергосистеми, вона забезпечує електроенергією будинок, а надлишки реалізуються в загальну енергосистему за зеленим тарифом. Важливо розуміти – зелений тариф для приватних осіб поширюється тільки на надлишки електроенергії. Перетікання електроенергії враховується двонаправленим лічильником, група акумуляторів в цьому випадку не потрібна. Щоб розраховувати на реальний дохід, необхідно, щоб домашня сонячна електростанція була досить потужна. Для цього необхідно порахувати все енергоспоживання в будинку, щоб СЕС могла його компенсувати і додати продуктивності, щоб заробляти на продажу електрики. В середньому, щоб різниця була відчутною, потужність СЕС повинна бути в 2 рази більше, ніж внутрішнє енергоспоживання.

Крім того, слід врахувати ще кілька важливих факторів:

  • орієнтація сонячних батарей – для максимальної продуктивності вони повинні встановлюватися строго на південь
  • стан покрівельного покриття – чи витримає воно додаткове навантаження, можливо, прийдеться додатково посилити стропила
  • затіненність – чи є поруч високі об’єкти (дерева, інші будівлі), тінь від яких буде падати на площину сонячної панелі, знижуючи її продуктивність.

Вибираючи сонячні панелі, краще віддати перевагу потужним батареям (лідерами в їх виготовленні є китайські виробники), у яких цей показник становить 300 – 320 Вт. Вони дорожчі, але при цьому продуктивніше і для досягнення необхідної потужності потрібна менша площа.

Приватна сонячна електростанція: як оформити зелений тариф

Перше, з чого слід почати – це визначитися з об’ємом виділеної потужності при підключенні будинку. Якщо ставити потужну приватну СЕС, то доведеться зайнятися збільшенням потужності, що підключається, для цього – переробити проект і оплатити послуги. Вартість збільшенні потужності підключення на 1 кВт залежить від обленерго, вона коливається від 2 до 9 тисяч гривень за одиницю потужності.

Зелений тариф для приватної сонячної електростанції оформляється наступним чином:

  • проводиться закупівля обладнання, його встановлення та налагодження
  • в обленерго подається заявка і схема на підключення приватного сонячної електростанції, відбувається їх погодження
  • відкриття рахунку в банку
  • оплата послуг обленерго за установку двонаправленого лічильника – лічильник повинен придбати споживач, а ось за отримання інформації з нього відповідає енергокомпанія
  • підписання договору з енергокомпанією компанією про купівлю-продаж електрики. Зелений тариф для приватних осіб встановлюється в розмірі, що діє на момент підписання договору та залишається незмінним на весь час. Підрахунок ведеться за повний місяць, після чого підписується акт, який є підставою для виплати коштів.

Lost Password