Китайські сонячні батареї: за і проти

Сонячна енергетика Технології

На китайські сонячні батареї припадає значна частка українського ринку обладнання для сонячних електростанцій. При цьому покупці з певною недовірою ставляться до виробів з написом «Made in China», намагаючись купувати обладнання європейських, японських або американських брендів.

Китайські сонячні батареї: за і проти

Китайські сонячні батареї: головні переваги

Перш за все, варто розуміти, що саме Китай зараз – лідер з розвитку сонячної енергетики. Якщо в світі в 2017 році всього було введено в експлуатацію сонячних електростанцій сумарною потужністю понад 100 ГВт, то більше половини, майже 53 ГВт припадає саме на Китай. Саме в Китаї зосереджені основні виробничі потужності підприємств, які займаються виробництвом сонячних батарей, в тому числі – і провідних європейських марок. Але якщо взяти світовий рейтинг виробників сонячних батарей, то в ТОП – 10 за підсумками 2017 роки 8 компаній (Trina Solar, Jinko Solar, JA Solar, GCL-SI, LONGI, Risen Energy, Shunfehg и Yingli Green) – китайські. Решта – це Hanwa Q CELLS – німецько-корейська компанія (виробничі потужності зосереджені в Малайзії і Південній Кореї) і Canadian Solar – номінально канадська, але практично все виробництво локалізовано в КНР. У списку Tier-1 переважна більшість компаній і брендів – китайські. Всі перераховані компанії мають виробництво повного циклу – від лиття (вирощування) кремнієвих заготовок до збірки сонячних панелей. Китайські сонячні батареї відомих брендів проходять багатоступеневу систему контролю, що мінімізує відсоток браку і відмов. Провідні китайські компанії-виробники вкладають значні кошти в дослідну роботу, активно впроваджуючи інноваційні рішення. В результаті китайські сонячні панелі мають зараз потужність майже на 25% більше, ніж у їх конкурентів – 320-310 Вт від однієї панелі в порівнянні з 250-270 Вт.

Китайські сонячні панелі мають низьку вартість з кількох причин:

  • низькі витрати на виробництво і дешева робоча сила, хоча останнім часом китайські виробники переносять виробництво в В’єтнам, Малайзію і Таїланд
  • високий ступінь автоматизації
  • великі обсяги виробництва
  • впровадження передових технологій, що скорочують витрати. Наприклад, до кінця 2017 року 80% китайських виробників освоїли технологію різання кремнієвих заготовок за допомогою алмазної нитки. Якщо раніше з одного зливка вагою близько 1 кг при різанні сталевим дротом вдавалося отримати близько 48 заготовок, то при використанні алмазної нитки – вже 58. Все це в кінцевому підсумку призводить до зниження собівартості, наприклад, в 2017 році вартість монокристалічних сонячних панелей впала майже на 37%.

Найбільші нарікання викликають якраз дуже дешеві китайські сонячні батареї, які випускаються буквально методом «викрутки» і з використанням сонячних модулів, які були відбраковані на великих підприємствах. Купуючи китайські сонячні батареї, перевірте, чи є у цієї компанії офіційний партнер/представник в Україні, щоб він зміг виконати гарантійні зобов’язання.

Lost Password