Проект сонячної електростанції: де замовити і скільки коштує

Корисні поради Сонячна енергетика

Щоб підготувати проект сонячної електростанції, необхідно врахувати кілька важливих факторів:

  • призначення станції – мережева (буде продавати електрику за зеленим тарифом), домашня (реалізовуватиме надлишки виробленої електрики за зеленим тарифом) або автономна (працює без підключення до мережі, може використовуватися як резервне, так і основне джерело енегозабезпечення)
  • при наземному розміщенні – права власності на земельну ділянку, особливості ґрунту, рельєф, орієнтація ділянки
  • для дахових електростанцій – стан покрівлі і її орієнтація (оптимально, щоб сонячні панелі розміщувалися строго на південь), необхідність її зміцнення, способи монтування опор для сонячних панелей
  • фактори, які можуть впливати на генерацію – наявність затінення (високі дерева або споруди), запилення батарей (будівництва, кар’єри, заводи і т.д.), рівень інсоляції, опади.

Крім того, проект сонячної електростанції повинен передбачати порядок підключення до енергосистеми, а також захист фотоелектричної установки (сонячні панелі, інвертори) від ураження блискавкою та заземлення.

Проект сонячної електростанції: де замовити і скільки коштує

Грамотно складений проект сонячної електростанції містить попередній розрахунок виробленої електроенергії по місяцях, а також можливий термін окупності проекту. Крім того, він передбачає розробку етапності і термінів виконання робіт.

Проект сонячної електростанції: скільки коштує побудувати

У вартість домашньої сонячної електростанції входить:

  • вартість обладнання – сонячні панелі, інвертор, системи кріплення, кабелі, матеріали для захисту, монтажу і комунікації, а також двонаправлений лічильник
  • вартість виконання проекту сонячної електростанції
  • проведення монтажних робіт
  • виконання настройки і пусконалагоджувальних робіт
  • транспортні витрати.

Проект сонячної електростанції: де замовити і скільки коштує

Сюди варто додати витрати на збільшення виділеної потужності, якщо домашня сонячна електростанція буде достатньо потужною.

Основні витрати припадають на покупку сонячних батарей – раніше в загальному кошторисі на них припадало до 70% всіх витрат, зараз – в районі 50%. Другий найбільш витратний елемент – інвертор, на його покупку доводиться до 18% всього бюджету. Далі – система кріплення (до 16%).

Через падіння ціни на сонячні батареї значно зменшилася і вартість домашньої сонячної електростанції під ключ. Якщо в 2014 році установка домашньої сонячної електростанції потужністю 10 кВт обходилася в 16-18 тисяч доларів (в залежності від комплектуючих, що використовуються), то зараз така установка обійдеться в 8-10 тисяч. Домашня фотоелектрична станція потужністю 5 кВт, включаючи проект сонячної електростанції, обладнання та виконання всіх робіт, обійдеться в 4,5 – 5,5 тисячі доларів. В середньому, за 1 кВт потужності домашньої сонячної електростанції доведеться заплатити від 750 до 1200 доларів.

Lost Password