Зелений тариф

Ціна на зелений тариф 2019

В 2019 продовжується дія зеленого тарифу (ціна, за якою держава купуватиме у виробника електроенергію) в Україні. Вартість електроенергії при цьому залежить від часу, коли об’єкт був введений в експлуатацію.Вартість електрики виробленої за зеленим тарифом в 2019 році

Вказані тарифи будуть діяти для всіх сонячних і вітрових електростанцій, які почнуть функціонувати до 31 грудня 2019 року.

Зелений тариф 2019

Для сонячних електростанцій (відкритих у 2019 році):

Для юридичних осіб (промислові сонячні електростанції):

  • для дахових сонячних електростанцій – 0,16 євро за кВт
  • для наземних сонячних електростанцій – 0,15 євро за кВт.

Для приватних осіб (потужність приватної сонячної електростанції не повинна перевищувати 30 кВт) – 561,65 копійки за кВт.

Для вітрових електростанцій:

Для приватних осіб, які виробляють електроенергію, використовуючи енергію вітру (потужність установки не повинна перевищувати 30 кВт) – 361,06 копійки за кВт.

Розмір зеленого тарифу можна збільшити за рахунок використання обладнання, виробленого в Україні:

  • тариф збільшується на 5%, якщо рівень використання обладнання українського виробництва становить не менше 30%
  • розмір надбавки до зеленого тарифу складе 10%, якщо рівень використання обладнання українського виробництва становить не менше 50%.

Це важливо: розмір зеленого тарифу в національній валюті переглядається щоквартально і залежіть від середнього значення офіційного курсу євро, який був встановлений Нацбанком України за останні 30 календарних днів перед засіданням Національної комісії.

Якщо ви хочете дізнатися, яким був зелений тариф 2018 – прочитайте цей матеріал.

Lost Password