Сонячні батареї встановлять на мільйон дахів в столиці Південної Кореї

Новини Сонячна енергетика

Влада Сеула поставила перед собою амбітну мету – до 2022 року сонячні батареї будуть встановлені на всіх громадських будівлях, а також на мільйоні житлових будинків. Це – один з етапів реалізації програми з переходу на поновлювані джерела енергії, які до 2040 року повинні забезпечити до 35% всієї споживаної електроенергії в країні.

Сонячні батареї встановлять на мільйон дахів в столиці Південної Кореї

Південна Корея займає четверте місце в Азії за обсягом економіки, при цьому практично вся електроенергія генерується з використанням викопного палива і АЕС. При цьому країна значно відстає в розвитку альтернативної енергетики в порівнянні з іншими країнами регіону – в світовому рейтингу країн, що використовують ВДЕ, Південна Корея займає всього 48 місце з 115 країн.

Як і будь-яке інше велике азіатське місто, Сеул має проблеми через загазованість повітря, установка сонячних панелей дозволить знизити викиди СО2 на 500 тисяч тонн щорічно. У місті сонячними панелями покритий бейсбольний стадіон, також в Сеулі є «зелена» вулиця Gwanghwamun Square, вся інфраструктура якої живиться від «сонячної» електрики. В рамках нової програми «сонячною» стане центральна площа міста – Кванхвамун, вже до кінця січня 2020 року сонячні батареї будуть встановлені на лавках, ліхтарях і навіть урнах. У мерії вважають, що такий підхід дозволить ще й додатково залучити туристів.

З кінця 2017 в Сеулі приступили до реалізації програми «Сонячне місто Сеул», в рамках якої в місті планується встановити сонячних електростанцій сумарною потужністю 1 ГВт. На сьогоднішній день в столиці Південної Кореї вже встановлено 160 тисяч домашніх сонячних електростанцій – це дозволило скоротити на 100 тонн щорічно викиди вуглекислого газу. Такого результату вдалося досягти за рахунок спеціальної схеми, за якою влада міста надає місцевим жителям сонячні батареї в оренду. Таким чином, обладнання для домашньої сонячної електростанції стає доступною для великої кількості жителів (вартість сонячних панелей в бюджет СЕС може досягати до 60%).

Lost Password