Найпотужніша в Європі вітроелектростанція вартістю 1 мільярд євро буде побудована у Запорізькій області

Новини

У Запорізькій області буде побудована найпотужніша в Європі вітроелектростанція – договір про спільне проведення проектування і подальше будівництво вітропарку підписали норвезька компанія NBT AS і китайська China Electric Power Equipment and Technology Co., Ltd. (CET). Контрактом передбачено побудувати дві вітроелектростанції – «Зофія 2» (її потужність складе 300 МВт) і «Зофія 3» (потужністю 450 МВт). Таким чином, вітропарк стане найбільшим наземним вітропарком в Європі.

Найпотужніша в Європі вітроелектростанція вартістю 1 мільярд євро буде побудована у Запорізькій області

Вітроелектростанція буде побудована на узбережжі Азовського моря, недалеко від курорту Кирилівка. Для забезпечення фінансування будівництва, норвезька компанія вже уклала попередні договори з кількома китайськими банками, загальний обсяг інвестицій складе 500 млн євро. Крім того, планується залучити ще 250 млн євро від інших міжнародних банків. Загальна сума, яку планується витратити на реалізацію проекту, складе майже 1 відсоток від ВВП країни. За попередніми розрахунками, вітроелектростанція буде генерувати щорічно близько 2900 ГВт * год, цієї електроенергії буде досить, щоб повністю забезпечити споживання енергії приблизно у 340 тисяч домоволодінь.

Це вже не перший проект, який планує реалізувати норвезька компанія в області вітроенергетики в Україні. На початку 2019 року NBT AS уклала договір на суму 262 мільйони євро, які будуть спрямовані на будівництво ВЕС «Сиваш» (планова потужність – 250 МВт).

Втім, проект може бути і не реалізований, адже останнім часом уряд не визначилося з тим, як буде розвиватися відновлювальна енергетика в Україні. Незважаючи на те, що зелені аукціони повинні заробити з 1 січня 2020 року, про практичну реалізацію цього проекту і дату проведення пробних торгів новин поки немає. Крім того, в Україні можуть різко обмежити введення в експлуатацію нових «зелених» потужностей – стрімке зростання альтернативної енергетики в 2019 році різко загострило проблему балансуючих потужностей, які повинні компенсувати нестабільність генерації енергії, яку забезпечують поновлювані джерела енергії. Друга проблема – брак коштів у бюджеті для обов’язкового викупу всієї «зеленої» електроенергії. Крім того, у Верховній Раді зареєстрований проект законопроекту, яким передбачається паритет для об’єктів відновлюваної енергетики потужністю менше 150 МВт.

Lost Password