Вітряні електростанції

База знань

Вітряні електростанції використовуються для генерування електроенергії за рахунок перетворення енергії повітряних мас, що рухаються, в механічну (обертання редуктора), а потім – в електричну. Строго кажучи, вітряні електростанції – це теж частина сонячної енергетики, адже рух повітряних мас виникає за рахунок перепадів тиску, викликаних різницею температур. Чим більше різниця в значенні тиску повітря – тим вище швидкість вітру.

Вітряні електростанції

Енергія вітру – найперше поновлюване джерело енергії, яке почало масово використовуватися людством. До винаходу парового двигуна саме вітер надавав руху всім великим суднам. Млини – це найточніший прообраз вітряної електростанції, вони використовували силу вітру для обертання жорен. За своєю конструкцією вітряні електростанції досить точно їх повторюють.

Так як швидкість вітру на висоті більше, ніж у поверхні землі, вітряні електростанції зазвичай монтують на високих щоглах. Сама вітряна електростанція – це контейнер, в якому розміщені редуктор і генератор. Безпосередньо до осі редуктора кріпляться лопаті. За рахунок відбору енергії рухомої повітряної маси починається обертання лопатей. Редуктор може бути як безпосередньо підключений до валу електрогенератора, так і з використанням системи передач. Щоб реагувати на зміну напрямку вітру, контейнер може обертатися навколо власної осі.

Вітряні електростанції: переваги і недоліки

Вітряні електростанції дозволяють генерувати електричний струм, не забруднюючи навколишнє середовище шкідливими викидами. Енергія вітру – практично невичерпне джерело енергії, до того ж собівартість отримуваної електрики дозволяє їй на рівних конкурувати з традиційними джерелами енергії. До переваг слід віднести і той факт, що в Україні діє зелений тариф у вітроенергетиці.

З недоліків можна відзначити наступне:

  • необхідність в регулярному технічному обслуговуванні, яке викликане наявністю рухомих елементів. З розрахунком того, що вітрогенератор знаходиться на достатній висоті над землею, це викликає додаткові труднощі
  • високий рівень шуму – до 45 децибел
  • нестабільність генерації – як і інші нетрадиційні джерела енергії, вітер відрізняється нестабільністю, що викликає перебої в генерації електрики
  • вітрові електростанції становлять небезпеку для птахів
  • сильний вітер може викликати поломку вітрогенератора. Кожен вітрогенератор має свій діапазон оптимальних значень сили вітру, при яких забезпечується максимальний обсяг генерації електрики.

Ще не доведеним залишається той факт, що вітрогенератори під час роботи створюють низькочастотні коливання звуку, які негативно впливають на живі організми.

Lost Password