Зелений тариф

Скасування зеленого тарифу

Після прийняття Верховною Радою законопроекту № 8449-д, що регулює ринок альтернативної енергетики, виникли неточні тлумачення його змісту, перш за все, що можлива відміна зеленого тарифу в Україні. Насправді, таке твердження не зовсім коректне. Перш за все – зелений тариф продовжує діяти і залишається незмінним для всіх об’єктів ВДЕ, які його вже отримали або отримають до закінчення 2019 року. Згідно законодавства (якщо не буде ніяких форс-мажорних обставин, які змусять уряд переглянути це рішення) дія зеленого тарифу збережеться до 2030 року.

З 2020 року запроваджується скасування зеленого тарифу для промислових сонячних електростанцій і об’єктів ветроенерегетики, які будуть реалізовувати вироблену електроенергію за результатами проведеного зеленого аукціону. При цьому скасування зеленого тарифу буде вводитися поступово, в залежності від потужності об’єкта альтернативної енергетики:

Коле чекати скасування зеленого тарифу в Україні?

  • з 2020 року – для всіх сонячних електростанцій потужністю більше 10 МВт, для вітрових електростанцій – понад 20 МВт
  • 2021 – 2022 роки – для сонячних електростанцій потужністю більше 5 МВт, для вітрових – більше 20 МВт
  • З 2023 року – для вітрових електростанцій потужністю більше 3 МВт, для СЕС, чия потужність перевищує 1 МВт.

Об’єкти електрогенерації, які використовують відновлювані джерела енергії, які будуть мати меншу потужність на момент підключення, будуть продавати електроенергію за тією ставкою зеленого тарифу, яка буде діяти на той момент. При цьому ставка на зелений тариф буде поступово скорочуватися, розміри зменшення також прописані в проекті закону:

  • з 2020 року ціна на зелений тариф буде скорочена на 25% для сонячних електростанцій
  •  в 2021-2023 роках зелений тариф для сонячних електростанцій щороку скорочуватиметься на 2,5%
  • в 2020 році зелений тариф для вітрових електростанцій, у яких потужність перевищує 2 МВт, буде скорочений на 10%, в подальшому зменшення ставки не планується.

Скасування зеленого тарифу в Україні: кого це торкнеться

Крім того, зелений тариф також буде поширюватися на всі суб’єкти господарювання за умови оформлення попереднього договору купівлі-продажу електроенергії з ДП «Енергоринок» до 31 грудня 2019 року. При цьому сам об’єкт повинен бути зданий не пізніше ніж через 2 роки (для сонячних електростанцій) та 3 роки – для всіх інших генеруючих потужностей, що використовують нетрадиційні джерела енергії.

Суттєві обмеження вводяться для приватних виробників зеленої електрики. Проект нового закону містить положення, згідно з яким домашні сонячні електростанції можуть реалізовувати надлишки виробленої електрики за зеленим тарифом лише в тому випадку, якщо вони змонтовані на даху, фасаді або в інших місцях капітальних будівель. Вводиться заборона встановлювати приватні сонячні електростанції на землі, такі СЕС не зможуть оформити зелений тариф.

Для стимулювання розвитку електрогенерації з біогазу і біомаси, зелений тариф для таких електростанцій залишиться незмінним у порівнянні з діючим, його зменшення не передбачається.

Lost Password