Зелений тариф для наземних домашніх сонячних електростанцій відновлений

Новини Сонячна енергетика

Президент України підписав закон, який відновлює зелений тариф для наземних домашніх сонячних електростанцій потужністю до 30 кВт. Закон №10357 дає можливість продавати надлишки електроенергії, виробленої приватною фотоелектричною станцією, у якої сонячні панелі встановлені на землі, до 2030 року.

Зелений тариф для наземних домашніх сонячних електростанцій відновлений

Необхідність в такому законопроекті виникла після того, як був прийнятий новий закон про підтримку альтернативної енергетики в Україні. Депутати підвищили максимально допустиму потужність домашньої сонячної електростанції до 50 кВт. Але при цьому обов’язковою умовою для підключення СЕС для роботи за зеленим тарифом стало розміщення сонячних панелей тільки на даху або фасадах капітальних споруд. При цьому статус приватних СЕС потужністю до 30 кВт з наземною установкою сонячних батарей виявився невизначеним. Крім того, з набранням чинності нового закону, місцеві оператори, що керують розподільними мережами, відмовилися підключати нові домашні СЕС з наземною установкою панелей до мереж і встановлювати для них розмір зеленого тарифу. Ще один негативний момент – Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), не могла більше переглядати тарифи виходячи з коливань курсу євро, тому зафіксувала їх на рівні на момент прийняття закону.

Депутати нової Верховної Ради планують закон про малу генерацію. Його основним завданням буде створення сприятливий умов для будівництва об’єктів ВДЕ потужністю до 1 МВт. Також в ньому повинні бути прописані питання підтримки розподіленої генерації і запобігання зловживань при будівництві домашніх сонячних електростанцій (створення так званих гірлянд – потужних СЕС, які складені з домашніх фотоелектричних станцій, встановлених на нежитлових будинках).

Lost Password