Верховна Рада повернула зелений тариф для домашніх сонячних електростанцій

Новини Сонячна енергетика

Верховна Рада прийняла закон, який повертає можливість власникам наземних сонячних електростанцій отримати зелений тариф. Заборона на наземну установку сонячних панелей була одним з пунктів закону, що вводив в дію зелені аукціони. Ще одне проблемне питання, яке виникло при застосуванні скандального закону 8449-Д – це фіксація розміру зеленого тарифу для приватних власників сонячних електростанцій в гривні на момент прийняття закону. Надалі індексувати ціну зеленого тарифу, в залежності від коливання курсу євро, не планувалося. Зелений тариф для приватних сонячних електростанцій, прив’язаний до курсу євро, вводився тільки для об’єктів сонячної електрогенерації потужністю до 50 кВт за умови, що сонячні панелі будуть змонтовані на даху, фронтонах або стінах будівель.

Верховна Рада повернула зелений тариф для домашніх сонячних електростанцій

Рішення заборонити наземну установку панелей для сонячних електростанцій відразу викликало гостру критику з боку аналітиків енергоринку. Перш за все, в підвішеному стані опинилися ті інвестори, які вже почали будівництво приватної сонячної електростанції, проект яких передбачав монтаж сонячних панелей на землі. У нерівних умовах виявлялися власники СЕС, які почали експлуатацію домашніх СЕС в різний час – відмова від прив’язки до курсу євро відразу ставив під сумнів повернення вкладених коштів.

Новий закон знімає заборону на установку сонячних панелей на землі для малопотужних домашніх сонячних електростанцій потужністю до 50 кВт. Крім того, зелений тариф для домашніх сонячних електростанцій буде знову коригуватися в залежності від поточного значення курсу євро. Фактично, закон № 10 357 від 11 липня відновлює колишні правила для приватних СЕС з тією різницею, що тепер їх гранична потужність збільшена до 50 кВт. Слід очікувати, що НКРЕП прийме якісь поправки і встановить контроль, щоб попередити установку сонячних панелей і реєстрацію фотоелектричних станцій на нежитлових приміщеннях, які, однак, числяться як житловий фонд.

Lost Password