Зелені аукціони запрацюють з 1 січня 2020 року

Новини

Верховна рада України прийняла за основу закон, який визначає, що зелені аукціони в Україні почнуть діяти з 1 січня 2020 року.

Законопроект №8449-д вносить зміни відразу в кілька діючих законів, які регулюють розвиток альтернативної енергетики в Україні. Тепер зелені аукціони повинні забезпечити конкурентні умови для виробників електроенергії, що використовують відновлювані джерела енергії (ВДЕ).

Зелені аукціони запрацюють з 1 січня 2020 року

Зелені аукціони: що зміниться на ринку

Для всіх, хто підпише попередній договір (PrePPA) до 31 грудня 2019 роки для завершення розпочатих проектів в галузі альтернативної енергетики, а також для всіх, хто вже працює – нічого не зміниться, зелений тариф для них залишиться в силі і в тому ж розмірі, який був встановлений на момент здачі об’єкта в експлуатацію.

Зелені аукціони почнуть діяти тільки з 1 січня 2020 року, хоча перші попередні торги будуть проведені в 2019 році. За їх підсумками буде внесено технічні корегування, щоб налагодити весь процес.

З інших положень слід відзначити:

  • зелені аукціони будуть діяти 10 років, на протязі 2020-2030 років
  • в 2020 році – для сонячних електростанцій потужністю більше 10 МВт, для вітрових – більше 20 МВт
  • в 2021-22 році – для сонячних електростанцій від 5 МВт, для вітрових – від 20 МВт
  • в 2023 році – для сонячних електростанцій від 1 МВт, для вітрових – від 3 МВт
  • ціна на зелений тариф у 2020 році для сонячних електростанцій буде знижена на 10%, потім ставка зеленого тарифу протягом 3 років буде зменшуватися на 1,5% щорічно.

Крім положень, які регулюють, як будуть проводитися зелені аукціони з розподілу квот на будівництво об’єктів альтернативної енергетики, законопроект передбачає внесення ще кількох важливих змін в чинне законодавство:

  • для приватних власників гранична потужність сонячних і вітрових електростанцій збільшена з 30 кВт до 50 кВт
  • значно спрощено процедуру отримання зеленого тарифу для дахових і фасадних сонячних електростанцій потужністю до 500 кВт
  • спрощення процедури підключення об’єктів «зеленої» генерації за рахунок введення термінів їх підключення до загальної енергосистеми.

Крім того, голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук заявив, що в другому читанні будуть прийняті поправки, які залишать зелений тариф для електроенергії з біомаси та біогазу на колишньому рівні і після 2020 року. Це пов’язано з необхідністю підтримки даного сегмента альтернативної енергетики, який поки дуже слабо розвивається в Україні. На сьогоднішній день частка електроенергії, одержуваної з біогазу і біомаси, становить всього 1,2% від загального виробництва зеленого електрики.

Lost Password