Зелений тариф

Зелений тариф в вітроенергетиці

Зелений тариф в вітроенергетиці діє по тому ж принципу, що й для сонячних електростанцій. Як і у випадку з сонячними електростанціями, за зеленим тарифом державою викуповується тільки та частина виробленої електрики, яка перевищує власне споживання. Наприклад, якщо вітрогенератор протягом календарного місяця згенерував 1 МВт*год електрики, а при цьому на власні потреби за цей період було витрачено 900 кВт*год, то за зеленим тарифом буде оплачено лише 100 кВт*год електроенергії. Звідси випливає, що зелений тариф у вітроенергетиці найбільш ефективний для потужних вітрових електростанцій, а дохід зростає в міру зниження власного енергоспоживання.

Для промислових вітрових електростанцій немає обмежень ні за потужністю вітрогенераторів, ні за обсягами виробництва електроенергії.

Зелений тариф в вітроенергетиці

 

Ціна на зелений тариф для приватних вітрових електростанцій, які будуть введені в експлуатацію до 31 грудня 2019 року, становить 11,63 євроцента за кВт*год. Це значення залишиться незмінним на час, який визначає закон про зелений тариф – до 1 січня 2030 року. Зелений тариф (вітроенергетика законом віднесена до альтернативних джерел енергії, на які поширюється його дія) для приватних вітрових електростанцій діє на установки, потужність яких не більше 30 кВт.

Зелений тариф в вітроенергетиці: нові можливості

При оформленні зеленого тарифу, власник приватної вітроустановки зобов’язаний відкрити рахунок в банку і придбати двонаправлений лічильник електроенергії, а також оплатити його установку. Отримання інформації про обсяги виробництва та споживання електроенергії покладається на оператора енергоринку. Закон про зелений тариф не встановлює будь-яких обмежень на порядок/місце встановлення вітрогенератора як у випадку з приватної сонячною електростанцією, яка може бути змонтована тільки на даху або фасаді будівлі.

Використання комплектуючих, виготовлених в Україні, дозволяє збільшити розмір зеленого тарифу. Якщо частка обладнання, виробленого в Україні, становить не менше 30%, то ціна на зелений тариф збільшується на 5%. Розмір надбавки до зеленого тарифу складе 10%, якщо рівень використання обладнання українського виробництва становить 50%.

Тим, хто оформив зелений тариф, вітроенергетика дає можливість не тільки забезпечити себе електроенергією, а й з часом не просто окупити кошти, витрачені на обладнання, а й отримувати прибуток. За розрахунками фахівців, щоб покрити власне споживання і гарантувати собі стабільний дохід, потужність вітроустановки повинна бути більше 20 кВт. В цьому випадку окупність вітрової електростанції складе 5-7 років.

Lost Password