Верховна Рада заборонила встановлювати домашні сонячні електростанції на землі

Новини Сонячна енергетика

Верховна Рада протягом дня двічі поміняла своє ставлення до того, чи можна встановлювати домашні сонячні електростанції на землі. Спочатку, розглядаючи закон про зелені аукціони, Рада відхилила поправку, запропоновану Міненерго – заборонити встановлювати зелений тариф домашнім сонячним електростанціям, у яких сонячні панелі встановлені на землі.

Верховна Рада заборонила встановлювати домашні сонячні електростанції на землі

Але потім Олександр Домбровський, в.о. голови Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, напередодні голосування по законопроекту, повторно виніс поправку на розгляд. І вже з третьої спроби депутати прийняли її.

Тепер, згідно з новим законом, який вступить в силу в 2020 році, щоб отримати зелений тариф, домашня сонячна електростанція повинна мати потужність не більше 50 кВт, але при цьому сонячні батареї повинні бути розміщені на дахах, фасадах будинків або інших капітальних споруд. Свою заборону в Міненерго аргументували тим, що багато приватних сонячних електростанцій працюють виключно на продаж електрики за зеленим тарифом. Замість того, щоб виявляти махінаторів, які встановлюють цілі розсипи сонячних електростанцій в занедбаних домоволодіннях, Міненерго вважало за краще просто ввести заборону.

Хоча фахівці пропонували й інші варіанти вирішення проблеми, наприклад, дозволити встановлення сонячних електростанцій тільки на житлових будинках, які споживають електроенергію. Інший варіант – знизити тариф на 20%, але залишити норму про встановлення сонячних панелей на землі.

Таке рішення дуже сильно вдарить по тим домовласникам, які вже приступили до будівництва СЕС, але не встигнуть підключитися до кінця 2019 року. В результаті тисячі доларів виявляться вкладеними даремно. Крім того, аналітики пророкують різке скорочення числа домашніх сонячних електростанцій, що вводяться в експлуатацію. Це пов’язано з тим, що через обмежену площу дахових поверхонь дуже важко встановити сонячну електростанцію потужністю більше 10 кВт. В результаті можна в цілому забезпечити споживання будинку електрикою, але при цьому продажі за зеленим тарифом будуть незначними – це істотно збільшить термін окупності придбаного обладнання для сонячної електростанції.

Lost Password