На теплі кредити для ОСББ можуть додатково виділити 380 млн гривень

Новини

В урядовому комітеті з питань європейської, євроатлантичної інтеграції, міжнародного співробітництва та регіонального розвитку прийнято рішення доручити профільним міністерствам опрацювати питання і винести проект акта на засідання Кабміну про додаткове фінансування програми «Теплі кредити». Пропонується додатково виділити 380,7 млн гривень, які будуть надані об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

На теплі кредити для ОСББ можуть додатково виділити 380 млн гривень

Якщо пропозиція буде підтримана профільним комітетом Верховної Ради і урядом, то теплі кредити в цьому році зможуть додатково отримати ще 3000 ОСББ, а це – майже 230 власників квартир.

Всього в 2019 році на теплі кредити в Україні Кабмін виділив 400 мільйонів гривень, при цьому їх більшу частину планувалося направити саме на заходи щодо поліпшення енергозбереження та підвищення енергоефективності багатоквартирних будинків (ОСББ). Якщо пропозиція буде підтримана, то на теплі кредити для ОСББ буде направлено більше 760 млн гривень.

Теплі кредити для ОСББ: як отримати і на що можна витратити гроші

Щоб ОСББ змогло отримати теплий кредит, за це рішення повинно проголосувати не менше 2/3 його учасників. Крім того, проти ОСББ або його глави не повинно бути подано позовних заяв до суду.

На теплі кредити ОСББ можуть виконати наступні операції:

  • проведення робіт по поліпшенню теплоізоляції зовнішніх стін багатоквартирного будинку, а також покрівлі, підвальних приміщень і фундаменту
  • покупка і установка енергозберігаючих вікон (склопакетів) в місцях громадського користування (на сходових майданчиках)
  • покупка і установка дверей в під’їзд, підвали та інші місця громадського користування
  • проведення установки або реконструкції існуючого індивідуального теплового пункту
  • придбання та встановлення приладів для обліку споживаної води (холодної та гарячої) і теплової енергії, а також регуляторів теплового потоку, що враховують температуру зовнішнього середовища
  • встановлення геліосистем, що забезпечують опалення і постачання будинку гарячою водою
  • модернізація системи освітлення – установка світлодіодних ламп в місцях загального користування, заміна проводки, автоматичних вимикачів і т.д.

Держава компенсує від 40 до 70 відсотків від суми теплого кредиту (розмір залежить від кількості квартир в будинку, а також кількості одержувачів субсидій), але не більше, ніж 14 тисяч на кожну квартиру в ОСББ. Додаткову компенсацію можуть надати міська влада, зараз подібна програма діє майже в 40 українських містах: Київ, Одеса, Вінниця, Суми, Харків, Житомир, Мелітополь, Маріуполь, Кривий Ріг, Краматорськ, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Біла Церква, Бердянськ і інші.

Lost Password