Використання сонячної енергії

База знань

Використання сонячної енергії – один із пріоритетних напрямків розвитку альтернативної енергетики. Сонячна енергія – практично невичерпний в доступному для огляду часу безкоштовний ресурс. Крім того, це абсолютно екологічно нейтральне джерело енергії, використання якого не шкодить навколишньому середовищу. Використання сонячної енергії можна розділити на два основних способи: пасивний і активний.

Використання сонячної енергії

Сонячні батареї

Пасивне використання сонячної енергії

Пасивне використання сонячної енергії – це спеціальні будівельні технології, що дозволяють максимально використовувати енергію Сонця для обігріву та освітлення будівлі. Фактично при правильному проектуванні будинок перетворюється в свого роду сонячний колектор, здатний накопичувати сонячну енергію. Це досягається за рахунок використання спеціальних технологій і матеріалів, правильної орієнтації будівлі (в північних регіонах вікна житлових приміщень орієнтують на південь, щоб збільшити надходження тепла, а в південних – на захід чи схід, щоб скоротити попадання сонячного випромінювання влітку) та інші прийоми.

Активне використання сонячної енергії

Можна виділити два основних способи активного застосування сонячної енергії:

  • сонячні батареї – за допомогою напівпровідникових матеріалів відбувається перетворення сонячної енергії в електричну. Завдяки вдосконаленню технологій і державній підтримці галузі, сонячна енергетика в останні роки стала одним з сегментів світової енергетики, що найбільш активно розвиваються. Завдяки зниженню цін на обладнання (ціна сонячних батарей тільки за останні 5 років знизилася на 30%) і підвищення ККД сонячних батарей, вартість «зеленої» електрики стає конкурентоспроможною в порівнянні з тим, що було отримано з використанням традиційних джерел енергії. Сумарна потужність сонячних електростанцій становить близько 500 ГВт, про прогнозами фахівців, якщо збережуться нинішні темпи зростання, то вже до 2025 року вона перевищить позначку в 1ТВт
Використання сонячної енергії

Сонячний колектор

  • сонячні колектори – пристрої, що дозволяють перетворювати сонячну енергію в теплову. Найпростіший сонячний колектор – це літній душ, в якому ємність з водою пофарбована в чорний колір, щоб ефективніше поглинати сонячні промені. Сучасні сонячні колектори (вакуумні, плоскі) дозволяють не тільки забезпечувати будинок гарячою водою, а й стати частиною системи опалення. В Ізраїлі майже 85% домоволодінь використовують сонячні колектори різної конструкції в побутових цілях. Сумарна потужність сонячних колекторів в світі – понад 300 ГВт.

Lost Password