Електромобілі наступають: їх число перевищило позначку в 3 мільйони

Новини

У 2017 році електромобілі подолали позначку в 3 мільйони одиниць – таку інформацію оприлюднила британська газета The Guardian. При цьому всього в 2017 році було продано більше 1 млн електромобілів. За прогнозами аналітиків, продаж електромобілів в 2018 році подолає позначку в 2 млн штук, а всього в експлуатації буде перебувати 5 млн автомобілів (в число входять як «чисті» електромобілі, так і гібридні).

Електромобілі наступають: їх число перевищило позначку в 3 мільйони

З одного боку, електромобілі становлять незначний відсоток серед всіх засобів автотранспорту, адже в 2017 році автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння було продано 80 млн. С другого боку – кількість електрокарів зростає просто фантастичними темпами.

Електромобілі: чому зростає популярність

Аналітики сформулювали кілька основних причин стрімкого зростання числа електрокарів:

  • державна підтримка – в багатьох країнах уряд надає різні пільги і знижки при покупці автомобілів, компенсуючи до 50% вартості нового автомобіля
  • удосконалення конструкції – ємність основного елемента електрокара – акумулятора – постійно збільшується, при цьому за рахунок різних технологій вдається мінімізувати час його зарядки – це дозволяє проїхати більшу відстань на одній зарядці. Крім того, постійно знижується їх вартість, що призводить до зниження загальної вартості автомобіля
  • розширення інфраструктури – станції підзарядки стали звичним елементом міського дизайну, зростає їх кількість на основних дорогах
  • розширення модельного ряду автомобілів – все основні автовиробники вже анонсували свої стратегії переходу на масове виробництво електрокарів. Уже на початок 2020 року Toyota представить більше 10 моделей нових електромобілів, а вже до 2025 року повністю припинить випуск автомобілів з бензиновими/дизельними двигунами. На цей рік мають аналогічні плани і Jaguar з Volvo. Не менш амбітні плани у Volkswagen, який до 2025 року планує продавати не менш 1 млн електрокарів в рік. BMW протягом найближчих 10 років планує почати випуск 12 нових моделей повністю електричних автомобілів.

Ще одна причина зростання кількості електромобілів – поступова відмова від використання автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння. Так, Норвегія заявила про повну заборону автомобілів з ДВС вже з 2025 року, Франція і Великобританія поки обережніші – вони планують, що повний перехід на електромобілі відбудеться не раніше 2040 року. Основним драйвером світового ринку електромобілів залишається Китай – визнавши проблему забруднення повітря, уряд стимулює масове виробництво і покупку екологічних електрокарів.

В Україні до кінця 2017 року кількість електрокарів перевищило позначку в 4 тисячі, при цьому тільки за 10 місяців цього року їх кількість збільшилася на 2,5 тисячі одиниць. Велика частина – це б/в електромобілі Nissan Leaf, що ввозяться з-за кордону. Значно менше на ринку представлені Tesla Model S, Toyota RAV4 EV, Fiat 500e, Ford Focus, BMW i3.

Lost Password