Нічний тариф на електроенергію в Україні. Інформація для споживачів

Корисні поради

Нічний тариф на електроенергію в Україні – це спосіб знизити навантаження на електрогенеруючі потужності в моменти пікового споживання, перш за все – у вечірній час. Це дає можливість вирівняти графік генерації електрики і зменшити аварійність систем. Це забезпечує постійне стабільне навантаження на атомні і теплові станції, знижуючи необхідність в балансуючих (компенсаційних) потужностях. А для споживача нічний тариф на електроенергію – це можливість відчутно знизити витрати на оплату рахунків за електрику.

Нічний тариф на електроенергію в Україні. Інформація для споживачів

Нічний тариф на електроенергію: варіанти тарифікації

Нічний тариф на електроенергію в Україні  буває двох видів:

  • двозонний – понижуючий коефіцієнт 0,5 діє на всю електроенергію, яка спожита в період з 23.00 і до 7.00. Весь інший час електрику оплачується згідно чинного тарифу
  • трьохзонний – в піковий час споживання електроенергії (8.00 – 11.00 та 20.00 – 22.00) діє підвищений коефіцієнт – 1,5, вартість електрики зростає на 50%. Загальний тариф на електрику діє з 7.00 до 8.00, з 11.00 до 20.00 і з 22.00 до 23.00. Понижуючий тариф, що дозволяє економити 60% від вартості 1 кВт*год, діє з 23.00 і до 7.00.

Як оформити нічний тариф на електроенергію

Для переходу на багатотарифний план оплати електрики необхідно звернутися в енергопостачальну компанію із заявою про перехід на багатотарифний облік. При цьому потрібно надати паспорт, ідентифікаційний код і договір про користування електроенергією.

Доведеться придбати самостійно багатотарифний лічильник (список моделей, допущених до установки, необхідно отримати в офісі енергокомпанії) і оплатити його установку. Після цього фахівці енергокомпанії протягом двох тижнів безкоштовно проведуть вхідний контроль приладу обліку і видадуть споживачеві Акт вхідного контролю. Наступний етап – працівники енергокомпанії проведуть розпломбування старого лічильника (з оформленням Акта про зняття пломб), демонтаж старого та встановлення нового лічильника. Операція завершується опломбуванням нового лічильника і отриманням Акту збереження пломб і самого лічильника.

Досвід показує, що нічний тариф на електроенергію і витрати, викликані з переходом на багатотарифний розрахунок, виправдані в разі великого споживання електрики. При споживанні щомісяця понад 300 кВт*год електроенергії всі витрати можуть окупитися протягом півроку. За умови, що основна енергоємна побутова техніка (накопичувальний водонагрівач, пральна і посудомийна машина) має функцію відкладеного старту – почне працювати після 23 години. Крім того, нічний тариф на електроенергію підійде для власників електрокарів, адже дозволяє зарядити електромобіль протягом ночі за пільговим тарифом. Такий тариф виправданий при комбінованій системі опалення, що використовує в нічний час електричний котел або систему «тепла підлога». Нічний тариф на електроенергію дозволить істотно заощадити при нічному поливі, а також скоротить витрати на нічне освітлення (підсвічування).

Lost Password