Як економити електроенергію. 10 простих порад для будинку

Енергоефективність

Рішення проблеми, як економити електроенергію, досить просте – треба знизити її споживання. При цьому зовсім не обов’язково відмовлятися від комфортних умов, що створюються сучасними електроприладами. Насправді, є дуже ефективні прийоми, які допомагають суттєво зекономити електроенергію вдома, максимально знизивши невиправдане споживання.

Як економити електроенергію: 10 ефективних порад

Найпростіший спосіб, як економити електроенергію – це відмовитися від старих ламп розжарювання на користь більш сучасних, економічних і довговічних світлодіодних. Незважаючи на те, що вони значно дорожче, в середньому протягом 3-5 років вони повністю себе окупають. Крім цього, пропонуємо ще 10 ефективних порад, як економити електроенергію в побуті.

Як економити електроенергію. 10 простих порад для будинку

Порада 1. Продовжити світловий день

Ще на етапі проектування, щоб підвищити енергоеффектівность будинку, треба спланувати його розміщення там, щоб вікна основних приміщень виходили на південь – це дозволить продовжити світловий день. Крім того, світлі штори і стіни, дзеркала в інтер’єрі, перевідбивая світло, дозволяють візуально подовжити світловий день.

Порада 2. Зонування освітлення

Постійно використовувати потужне і яскраве загальне освітлення – це і витратно, і не завжди ефективно. Набагато простіше в кімнаті поєднувати різні підходи до створення освітлення, комбінуючи загальне освітлення і локальну підсвітку. Якщо мова йде, наприклад, про крісло для читання, то можна встановити малопотужну лампу, але яка створює вузькоспрямований потік світла. Це дає можливість отримати локально відмінно освітлене місце без великих витрат електроенергії.

Порада 3. Прибирати пил

Осідаючи на лампочках і плафонах, пил може до 30 відсотків знижувати яскравість світлового потоку.

Порада 4. Обслуговування нагрівальних приладів

Перш за все, мова йде про електроприлади, що мають ТЕНи – бойлери, пральні машини і електрочайники. Згодом на стінках ТЕНів накопичуються відкладення з солей і мінералів, що містяться у воді – це різко знижує ефективність їх роботи. З одного боку, істотно знижується обсяг тепла, що віддається для нагріву води, тому час нагрівання збільшується, відповідно, і росте споживання електроенергії. З іншого – нагрівальний елемент перегрівається, що може привести до поломки електроприладу.

Як економити електроенергію. 10 простих порад для будинку

Порада 5. Гріти воду електрочайником

Якщо в будинку встановлена електроплита, то нагрівати воду для приготування їжі краще електрочайником. Він набагато ефективніше перетворює електричну енергію в теплову, ніж якщо каструля стоїть на електричній конфорці. Завжди заливайте ту кількість води, яке вам знадобиться, зайвий обсяг нагрітої рідини – це зайві кіловати на лічильнику.

Порада 6. Читайте інструкції експлуатації

Правильна експлуатація побутової техніки допомагає значно скоротити споживання електрики. Ось кілька найбільш важливих моментів:

  • холодильник необхідно встановлювати далеко від радіаторних батарей і нагрівачів
  • приміщення, в якому працює кондиціонер, повинно щільно закриватися
  • всі фільтри в пилососах, кондиціонерах, очисниках повітря необхідно своєчасно очищати. Чим сильніше вони забиті, тим більше необхідно потужності, щоб прокачувати повітря. Це призводить як до зростання енергоспоживання, так і скорочення ресурсу працездатності електроприладу
  • контролюйте правильність завантаження пральної або посудомийної машини.

Порада 7. Система розумний будинок

Сучасні рішення, що застосовуються в системах «розумний будинок», дозволяють мінімізувати енергоспоживання за рахунок встановлення автоматизації і високотехнологічних пристроїв. Оцінивши інтенсивність сонячного освітлення, система може автоматично знижувати потужність зовнішнього освітлення. Датчики руху включають лампи при наближенні людини і регулюють інтенсивність роботи кондиціонера.

Порада 8. Замініть проводку

Стара електропроводка в більшості випадків не розрахована на підключення такої великої кількості побутової техніки. Невідповідность діаметра провідника та навантаження, що підключається, призводить до значних втрат, викликаних опором матеріалу. Крім того, перегрів проводки може призвести до загоряння ізоляції і виникнення пожежі в будинку.

Порада 9. Вимикайте техніку повністю

Навіть в режимі очікування техніка продовжує нехай і в мінімальній кількості, але споживати електрику. Принтер, телевізор, мікрохвильова піч, комп’ютер за рік в режимі «stand by» додатково накручують до 200 кВт електрики

Порада 10. Генерувати самостійно

Дуже дієвий варіант, як економити електрику – це почати її виробляти самостійно, встановивши сонячну панель і вітрогенератор. Звичайно, це потребує значних капіталовкладень, але з часом, з урахуванням того, як зростають тарифи на електроенергію в Україні (2019 може стати переломним роком в зв’язку з введенням вільного ринку електроенергії), ці інвестиції обов’язково окупляться.

Lost Password