Економія електроенергії: 10 способів заощадити енергію будинку

Енергоефективність

Тарифи на електроенергію в Україні можуть значно вирости після введення ринку електроенергії. Фахівці по різному оцінюють величину збільшення – від 20-30% (найбільш оптимістичні прогнози) до 200 – 300%. Тому підготуватися до різкого стрибка цін необхідно вже зараз, економія електроенергії допоможе істотно знизити показники споживання і скоротити витрати.

Економія електроенергії: 10 способів заощадити енергію будинку

10 способів заощадити енергію будинку

Як зменшити споживання електроенергії, але при цьому не відмовитися від переваг, які представляє сучасна техніка і не знизити рівень комфорту. Є дуже дієві способи, як зробити, щоб економія електроенергії не позначилася на звичному способі життя.

  • Спосіб 1. Найпростіший, але при цьому – дуже істотно позначається на споживанні електроенергії. Йдеться про встановлення енергоефективних освітлювальних приладів – світлодіодних ламп. Вони споживають в рази менше електроенергії, тому їх досить висока вартість окупиться вже протягом декількох років.
  • Спосіб 2. Зонування освітлення. Прийом актуальний для кімнат великої площини, немає необхідності освітлювати весь простір, витрачаючи велику кількість електроенергії, якщо ви просто працюєте за комп’ютером або читаєте книгу. Настінне бра або торшер дозволять отримати хороший рівень освітленості, мінімізуючи при цьому обсяги споживаної енергії. І ще – всі освітлювальні прилади необхідно регулярно протирати – пил, що накопичується, знижує яскравість освітлення.
  • Спосіб 3. Купувати енергоефективну техніку. Визначити її дуже просто – вона має клас енергоспоживання А + і вище. Варто відмовитися від старої техніки, наприклад, від морально і фізично застарілих моніторів-кінескопів, а також старих телевізорів (LCD-телевізори теж значно економніше, ніж з кінескопами), холодильників і т.д.
  • Спосіб 4. Окремо варто зупинитися на кондиціонерах. Перш за все, перевагу варто віддавати тим моделям, які мають інверторні двигуни – вони витрачають на 50% менше електрики. Другий момент – економія електроенергії безпосередньо пов’язана з правильним використанням кондиціонера. Йдеться про те, щоб повністю припинити приплив зовнішнього повітря, приміщення має бути добре ізольоване. У сучасних моделях передбачена можливість підмішування свіжого повітря, щоб рівень кисню не зменшувався.
  • Спосіб 5. Відключати зарядний пристрій – включений на підзарядку смартфон або планшет продовжує споживати енергію з мережі. При цьому, як показали дослідження, близько 95% цієї енергії витрачається даремно. Навіть просто залишена в розетці зарядка за годину споживає 1 Ватт енергії
  • Спосіб 6. Правильна експлуатація електроплити, яка відноситься до одних з найбільш «ненажерливих» в плані споживання електроенергії приладів. Перш за все, варто придбати плиту з індукційним нагрівачем – вони більш енергоефективності. Другий момент – правильний підбір посуду для приготування їжі. Тут діє наступне правило – розмір дна каструлі або сковороди має дорівнювати або трохи більше розміру електрокомфорки. В іншому випадку тепло, що виділяється, буде витрачатися марно.
  • Спосіб 7. Правильне використання холодильника. Для початку – його треба правильно встановити – в саме прохолодне місце, щоб він був подалі від нагрівальних приладів і на нього не падали прямі сонячні промені. Найбільш енергоефективний холодильник – з верхнім розташуванням морозильної камери, самі енерговитратні – типу «side-by-side» /
  • Спосіб 8. Якщо мова йде про приватний будинок, то ще на етапі проектування можна реалізувати кілька прийомів, які допоможуть підвищити енергоефективність будівлі. Наприклад, правильна орієнтація будівлі, при якій вікна виходять на південь – це дозволить продовжити світловий день. Ще один дизайнерський прийом – використання світлих шпалер, вони візуально додають освітленості в приміщенні.
  • Спосіб 9. Відключати техніку. Саме відключати, а не переводити її в «сплячий режим». Хоча там споживання і мінімальне, але протягом року воно може вилитися в значні цифри. Наприклад, якщо принтер просто включений, але не використовується, то за рік він може накрутити до 1000 кіловатгодин  енергії.
  • Спосіб 10. Своєчасне обслуговування побутової техніки. Мінімум раз на рік необхідно проводити очистку ТЕНа у водонагрівачі. Через утворення накипу ефективність нагріву падає. З одного боку, більше витрачається енергії, з іншого – через перегрів ТЕН може вийти з ладу. Теж саме можна сказати і про електрочайник. Своєчасно чистити фільтруючі елементи в пилососах, забиваючись, вони збільшують потужність роботи двигуна, як наслідок – зростання споживання електрики.

Але мабуть найефективніший спосіб економії електроенергії – це самостійно зайнятися її генерацією, встановивши сонячні панелі або вітрогенератор.

Lost Password