Енергозберігаючі прилади для будинку: поради щодо вибору

Енергоефективність

Постійно зростаючі тарифи на електроенергію в Україні змушують використовувати різні способи економії електроенергії. Один з найбільш ефективних варіантів скоротити споживання електрики – це енергозберігаючі прилади, які відрізняються дуже високою енергоефективністю.

За ступенем споживання електроенергії електроприлади поділяють на сім класів енергоефективності – від А (найбільш енергоефективні) до G (найвищий рівень споживання). Втім, останнім часом, за рахунок вдосконалення конструкції електроприладів, з’явилася побутова техніка, у якій клас енергоефективності дуже високий – А +, А ++ і навіть А +++.

Енергозберігаючі прилади для будинку: поради щодо вибору

Загальне правило, яке слід враховувати, вибираючи енергозберігаючі прилади для будинку – чим новіше модель, тим більш економічною вона є в порівнянні з аналогами по потужності і продуктивності, але більш раннього року випуску. Результати енергоаудиту в США показали, що покупка нового холодильника за 10 років дозволяє заощадити до 2,5 тисячі доларів за рахунок скорочення споживання електрики.

Прилади освітлення

Відчутну економію дає установка світлодіодних світильників, які при рівній потужності освітлення споживають до 10 разів менше енергії, ніж лампи розжарювання. Установка трекових світильників дозволяє регулювати рівень освітленості в залежності від необхідності, без підключення додаткових джерел світла.

Ще один спосіб знизити енергоспоживання – встановити світильники з датчиками руху біля входу в будинок (квартиру). Вони будуть працювати на освітлення тільки при наближенні до будинку і той час, який необхідно, щоб відкрити двері.

Кондиціонери

Кращі енергозберігаючі прилади мають інверторні двигуни – вони дозволяють скоротити обсяги споживання електрики на 50%. Крім того, на енергоефективність кондиціонера впливає тип використовуваного теплоносія, найекономічніший – це RS-32, який раніше використовувався тільки в моделях преміум-сегмента, але вже зараз поступово з’являється в кондиціонерах середньої цінової категорії.

На споживання електрики впливає і кількість функцій, що використовуються. Наприклад, очищення повітря за допомогою плазмових іонізаторів. Втім, сучасні моделі мають і функції, які дозволяють знизити енергоспоживання – наприклад, тепловізор, який визначає наявність людини в приміщенні. При її відсутності прилад самостійно переходить в економрежім.

Телевізори

За рівнем споживання найбільш економічними є телевізори з LCD-екранами, найбільш «ненажерливі» – моделі з плазмовим екраном.

Енергозберігаючі прилади для будинку: поради щодо вибору

Холодильники

Самі енергоефективні моделі – з інверторним двигуном. За конструкцією – найбільш економні – з верхнім розташуванням морозильної камери, найменш енергоефективні – типу «side by side», у них при відкритті морозильної або охолоджуючої камери відбувається дуже великий повітрообмін з припливом теплого повітря.

Дозволить зменшити енергоспоживання і правильне розташування холодильника – він повинен бути встановлений далеко від нагрівальних приладів, в місці, куди не потрапляють прямі сонячні промені.

Пральні машини

Індукційні двигуни дозволяють скоротити споживання електроенергії. Корисно мати функції скороченого прання для не дуже забруднених речей, в цьому випадку робочий цикл скорочується в 2-3 рази. Крім того, важливо правильно завантажувати машинку, рекомендований обсяг – це близько 80% від максимально допустимої ваги завантаження.

Найкращою енергоефективністю відрізняються електричні печі з індуктивними нагрівачами.

І ще поради, як скоротити споживання електроенергії – повністю відключайте побутові електроприлади, а не перекладайте їх в режим очікування:

  • колонки до комп’ютера, що залишилися включеними, за рік споживають близько 15 кВт*год електроенергії
  • таймери в мікрохвильовці або духовці, а також телевізор у режимі очікування – це ще по 25 кВт*год безцільно спожитої електрики
  • ноутбук в «сплячому режимі» за рік додасть на лічильнику близько 40 кВт год

Lost Password