Інвесторам пропонують добровільно зменшити зелений тариф на 10-17%

Новини

У Міністерстві енергетики та захисту навколишнього середовища запропонували виробникам електроенергії, що використовують поновлювані джерела енергії, добровільно зменшити зелений тариф, обіцяючи при цьому збільшити термін дії пільгового тарифу на 5 років.

Інвесторам пропонують добровільно зменшити зелений тариф на 10-17%

Компаніям запропонували визначитися до 1 квітня 2020 року – залишають вони діючий зелений тариф для промислових сонячних електростанцій або вітрогенераторів (термін його дії закінчується 31 грудня 2029 роки), або знизити ставку в обмін на продовження терміну його дії ще на 5 років:

  • для сонячних електростанцій пропонується знизити ставку зеленого тарифу на 17%
  • для вітрових електростанцій – зменшення ціни зеленого тарифу на 10%.

У свою чергу, інвестори пропонують свій варіант, як можна знизити зелений тариф для вже діючих об’єктів альтернативної енергетики. Оскільки переважна більшість подібних об’єктів побудовані за кредитні кошти, інвестори готові переглянути розмір зеленого тарифу, якщо банки, в свою чергу, будуть згодні реструктуризувати кредит і продовжити термін його виплати. В іншому випадку, якщо тарифи на «зелену» енергію будуть знижені урядом в односторонньому порядку, виробники готові звернутися до міжнародних судів.

Підрахунки, проведені незалежними експертами показують, що з урахуванням компенсаційних виплат і судових витрат, при самому оптимістичному прогнозі зниження зеленого тарифу не дасть позитивного ефекту для економії бюджетних коштів. Деякі аналітики навіть припускають, що держава після всіх виплат навіть може піти «в мінус» у порівнянні з ситуацією, якби продовжив виплачувати кошти за нині чинними тарифами.

Lost Password