Популярність зеленого тарифу для населення зростає

Новини

Зелений тариф для населення привертає все більше послідовників. Так, тільки за підсумками трьох кварталів цього року 1200 власників домогосподарств встановили приватні сонячні електростанції. І популярність зеленого тарифу дедалі зростає – цей показник в півтора рази перевищує кількість домоволодінь, які підключили зелений тариф за весь 2016 рік. При цьому тільки в третьому кварталі до загальної енергомережі підключено 688 нових приватних сонячних електростанцій (СЕС). Всього ж за даними Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, зелений тариф для населення поширюється на 2323 домоволодіння, оснащених приватними сонячними енергоустановками. Сумарна потужність всіх приватних СЕС становить 37,1 МВт. За оцінками фахівців, загальна сума інвестицій складає близько 34,7 мільйонів євро.

Популярність зеленого тарифу в Україні зростає

Популярність зеленого тарифу: Київська область у лідерах

Значне зростання числа домоволодінь, в яких встановлені СЕС, відзначається з другого кварталу 2016 року – якраз стільки часу знадобилося на придбання і установку устаткування і підключення після прийняття нової редакції закону про зелений тариф. Як відзначають фахівці, такі темпи зростання викликані наступними чинниками:

  • закон про зелений тариф підвищив граничну потужність для приватних сонячних і вітрових електростанцій до 30 кВт – цієї потужності вистачає для того, щоб повністю задовольнити власне споживання електрики і залишок реалізувати за зеленим тарифом
  • ціна на зелений тариф для приватних домовласників становить 18,09 євроцента/кВт*год, при достатній потужності СЕС це дозволяє окупити інвестиції протягом 5-7 років
  • на сьогоднішній день відпрацьований механізм того, як оформити зелений тариф, що значно спрощує проходження всіх бюрократичних процедур.

Популярність зеленого тарифу зростає

Безумовним лідером за кількістю приватних домоволодінь, що продають «зелену» електрику, є Київська область – регіон, який має один з найнижчих рівнів інсоляції в Україні. Далі йде Дніпропетровська і Тернопільська області, решта регіонів йдуть приблизно на одному рівні. Цікавий досвід Львівської області, де з бюджету компенсують 22% вартості встановленої приватної вітрової або сонячної електростанції. У Житомирській області виплати трохи менше – 20% від витраченої суми.

Lost Password