Зелений тариф для домашніх сонячних електростанцій хочуть закріпити окремим законопроектом

Новини Сонячна енергетика

Ухвалення закону №8449-д, який встановлює нові правила стимулювання розвитку альтернативної енергетики в Україні, скасовує зелений тариф для домашніх сонячних електростанцій з наземним розміщенням сонячних батарей. При цьому, на думку деяких експертів, це положення сформульоване так, що дає можливість «обнулити» зелений тариф для приватних сонячних електростанцій, які отримали його раніше, а його власникам доведеться переукладати договір з Обленерго.

Зелений тариф для домашніх сонячних електростанцій хочуть закріпити окремим законопроектом

Ще до підписання закона президентом України депутати намагалися внести в закон поправки, які дали б можливість оформити зелений тариф для домашніх сонячних електростанцій потужністю до 30 кВт з наземної установкою сонячних панелей, якщо вони будуть здані в експлуатацію до 31 грудня 2019 року. Таким чином будуть захищені інвестиції тих, хто почав будівництво до введення заборони на установку сонячних батарей на землі для приватних СЕС.

Тепер же кілька депутатів, а також Українська асоціація відновлюваної енергетики спільно з Союзом Активних Споживачів та Просьюмерів представили проект законопроекту, який повинен усунути недоліки закону №8449-д. Зокрема проектом передбачається:

  • закріпити незмінність ставки зеленого тарифу для тих станцій, які отримали його до прийняття цього закону
  • зняти заборону на наземну установку сонячних батарей для домашніх сонячних електростанцій, при цьому зменшити зелений тариф для таких станцій з 2020 року на 20%
  • виділити в пріоритетне стимулювання малі домашні сонячні електростанції потужністю до 10 кВт

Крім того, планується подати в Верховну Раду проект закону, спрямований на розвиток малої зеленої генерації. Розвиток розподіленої зеленої генерації позитивно позначиться на балансуванні і надійності як локальних систем, так і всієї енергосистеми в цілому.

Lost Password