Воднева енергетика: Україна представила на виставці в Ганновері «дорожню карту» розвитку галузі

Новини

Воднева енергетика – один з напрямків альтернативної енергетики, який має найбільший потенціал. Адже водень – це найбільш поширений елемент на планеті, його використання не шкодить природі, але в промислових масштабах він поки що не використовується через складність та дорожнечу його отримання. Зараз і Україна долучилась до провідних країн світу, які працюють над вирішенням проблеми розвитку водневої енергетики.

Воднева енергетика: вдалий старт для України

Фактично воднева енергетика в Україні почала активно розвиватися з листопада 2018 року, коли новостворена Українська Воднева Рада стала частиною головного водневого енергетичного агентства Європи «Hydrogen Europe». Таким чином, Українська Воднева Рада перетворилася на першу національну організацію, прийняту в структури Європейської комісії від країни, яка не є членом Європейського союзу.

Воднева енергетика: Україна представила на виставці в Ганновері «дорожню карту» розвитку галузі

Стенд української делегації на виставці в Ганновері

Наступним кроком стало написання самої водневої «дорожньої карти» України. План дій, сценарій розвитку та способи впровадження водневої енергетики в економічну модель України розробили: Українська Воднева Рада, Інститут відновлюваної енергетики НАН України та Hydrogen Europe.

Українська «дорожня карта» водневої енергетики розроблена  до 2035 року включно. За словами творців карти, виконання запропонованих заходів дасть можливість:

  • розробити та впровадити ефективні енергосистеми на основі відновлюваних джерел енергії, забезпечені системами акумулювання, зберігання, транспортування та використання водню різного виду та потужності
  • розробити та впровадити механізми державного управління і регулювання у сфері водневої енергетики
  • розробити законодавчі та нормативно-правові акти.

Слід відзначити, що українська «дорожня карта» водневої енергетики була розроблена протягом року – це рекордно короткий термін для такого великого проекту. Саме розвинута вітчизняна наукова база дозволила так швидко створити план розвитку водневої енергетики України.

3 квітня 2019 року під час міжнародного круглого столу, організованого Українською Водневою Радою у Ганновері, був презентований проект «дорожньої карти» водневої енергетики України. Крім того, був підписаний міжнародний меморандум  про підтримку плану дій та розвитку водневої енергетики України з головним водневим енергетичним агентством Європейської комісії «Hydrogen Europe», Німецькою та Латвійською водневими асоціаціями. Співпраця с провідними європейськими організаціями дасть можливість обмінюватися інформацією, ділитися досвідом різних напрямків передових європейських країн і організацій, спостерігати за розвитком їх законодавства, синхронізуватися з цими країнами і якнайшвидше привезти всі кращі технології в Україну.

На думку експертів, презентація «дорожньої карти» водневої енергетики України; підписання меморандуму з Hydrogen Europe, Німецькою та Латвійською водневими асоціаціями; вихід на відкритий діалог з країнами ЄС у сфері водневої енергетики – результати, які з часом змінять усю енергетичну систему України, сприятимуть наближенню нашої країни в ЄС.

Lost Password