Воднева енергетика – один з напрямків альтернативної енергетики, який має найбільший потенціал. Адже водень – це найбільш поширений елемент на планеті, його використання не шкодить природі, але в промислових масштабах він поки що не використовується через складність та дорожнечу його отримання. Зараз і Україна долучилась до провідних країн світу, які працюють над вирішенням проблеми розвитку водневої енергетики.
Воднева енергетика: вдалий старт для України
Фактично воднева енергетика в Україні почала активно розвиватися з листопада 2018 року, коли новостворена Українська Воднева Рада стала частиною головного водневого енергетичного агентства Європи «Hydrogen Europe». Таким чином, Українська Воднева Рада перетворилася на першу національну організацію, прийняту в структури Європейської комісії від країни, яка не є членом Європейського союзу.

Стенд української делегації на виставці в Ганновері
Наступним кроком стало написання самої водневої «дорожньої карти» України. План дій, сценарій розвитку та способи впровадження водневої енергетики в економічну модель України розробили: Українська Воднева Рада, Інститут відновлюваної енергетики НАН України та Hydrogen Europe.
Українська «дорожня карта» водневої енергетики розроблена до 2035 року включно. За словами творців карти, виконання запропонованих заходів дасть можливість:
- розробити та впровадити ефективні енергосистеми на основі відновлюваних джерел енергії, забезпечені системами акумулювання, зберігання, транспортування та використання водню різного виду та потужності
- розробити та впровадити механізми державного управління і регулювання у сфері водневої енергетики
- розробити законодавчі та нормативно-правові акти.
Слід відзначити, що українська «дорожня карта» водневої енергетики була розроблена протягом року – це рекордно короткий термін для такого великого проекту. Саме розвинута вітчизняна наукова база дозволила так швидко створити план розвитку водневої енергетики України.
3 квітня 2019 року під час міжнародного круглого столу, організованого Українською Водневою Радою у Ганновері, був презентований проект «дорожньої карти» водневої енергетики України. Крім того, був підписаний міжнародний меморандум про підтримку плану дій та розвитку водневої енергетики України з головним водневим енергетичним агентством Європейської комісії «Hydrogen Europe», Німецькою та Латвійською водневими асоціаціями. Співпраця с провідними європейськими організаціями дасть можливість обмінюватися інформацією, ділитися досвідом різних напрямків передових європейських країн і організацій, спостерігати за розвитком їх законодавства, синхронізуватися з цими країнами і якнайшвидше привезти всі кращі технології в Україну.
На думку експертів, презентація «дорожньої карти» водневої енергетики України; підписання меморандуму з Hydrogen Europe, Німецькою та Латвійською водневими асоціаціями; вихід на відкритий діалог з країнами ЄС у сфері водневої енергетики – результати, які з часом змінять усю енергетичну систему України, сприятимуть наближенню нашої країни в ЄС.