Тонкоплівкові сонячні батареї, виготовлені в Китаї, встановили новий рекорд ефективності.

Новини

Китайська компанія Hanergy представила тонкоплівкові сонячні батареї, які кардинальним чином змінюють уявлення про ефективність цього типу сонячних батарей.

До цього моменту тонкоплівкові сонячні батареї мали ККД, який був значно менше, ніж у кристалічних сонячних панелей. Якщо у гнучких панелей він становив всього близько 10-12%, то у кристалічних він досягав значення до 21%. Тепер ситуація може кардинально змінитися.

Тонкоплівкові сонячні батареї, виготовлені в Китаї, встановили новий рекорд ефективності.

Дочірні підприємства компанії Hanergy представили відразу кілька нових розробок:

  • Alta Devices створила одноперехідний фотоелемент, взявши за основу арсенід галію – GaAs, отриманий фотоелектричний модуль показав ефективність на рівні 25,1%
  • Solibro показала сонячний елемент CIGS на основі багатоелементного складу – мідь-індій-галій-селищ – з подвійним склом, його ККД склав 18,72%
  • MiaSole представила гнучку сонячну батарею CIGS з ККД 17,88%

Таке значне підвищення ефективності дає можливість вирішити ще одну проблему, характерну для гнучких сонячних панелей – висока вартість. Підвищення ефективності поглинання сонячного випромінювання всього на 1 відсоток дозволяє знизити собівартість сонячного модуля на п’ять – вісім відсотків.

Нові тонкоплівкові сонячні батареї відкривають великі можливості в сферах, де раніше сонячна енергетика була представлена відносно слабко. Наприклад, тепер тонкоплівкові сонячні батареї можна використовувати в безпілотних літаючих апаратах – дронах. Якщо літій-іонна батарея дозволяє дрону без підзарядки протриматися в повітрі до двох годин, то гнучка сонячна батарея може забезпечити від 6 до 10 годин безперервного польоту. Крім того, нові гнучкі сонячні панелі відкривають великі перспективи для розвитку інтегрованих (вбудованих в несучі конструкції будівель) сонячних панелей, а також для розміщення на даху електромобілів.

За оцінками аналітиків, ринок гнучких сонячних панелей на найближчі три роки оцінюється в 15,1 млрд доларів.

Lost Password