Renault-Nissan представить бюджетний електромобіль

Новини

Компанія Renault-Nissan спільно з китайським автогігантом Dongfeng створили спільне виробництво, яке буде випускати недорогий електромобіль для Індії.

Попередньо, в якості основи буде взятий бюджетний позашляховик Renault Kwid, який розроблявся спеціально для продажу на індійському ринку. На сьогоднішній день – це найуспішніший продукт Рено на індійському ринку, він представлений в двох варіантах – бензиновий двигун 0,8 л і 1 л за ціною близько 4 і 5 тисяч доларів відповідно. Компактний позашляховик зміг скласти конкуренцію визнаним умільцям створення малолітражок – Suzuki і Hyundai.

Renault-Nissan представить бюджетний електромобіль

Бензиновий варіант Renault Kwid

Тепер Рено хоче закріпитися в новому для себе сегменті індійського ринку. Електромобіль стає все більш затребуваним в Індії. Влада впроваджують спеціальну програму, яка покликана скоротити кількість автомобілів з ДВС на вулицях. У великих густонаселених містах рівень вихлопних газів вже перевищує допустимі норми.

Щоб максимально скоротити час до розробки до випуску, Renault вступило в кооперацію з китайським автоконцерном Dongfeng (їй належить така відома торгова марка Volvo, це один з найбільших в світі виробників вантажних автомобілів). Команда французьких інженерів, яка займалася розробкою Kwid для Індії, вирушила до Китаю, де вивчить досвід китайських розробників. Фактично, китайці поставлять для майбутнього електромобіля батарею і систему керування нею, а Рено буде відповідати за механічну складову.

Передбачається, що електромобіль буде коштувати близько 8500 доларів, при цьому ємність акумулятора буде порівняно невеликою – не більше 40 кВт. За прогнозами аналітиків, електромобіль може з’явитися в продажу в Індії вже через 12-18 місяців. Він стане прямим конкурентом поки найпопулярнішому електромобілю в Індії – Mahindra E2O. У перспективі, якщо модель виявиться вдалою, розглядається можливість його поставок в Бразилію, Китай, а також на Близький Схід.

При цьому стало відомо, що бензинова версія Renault Kwid вже тестувалася цього літа в Європі з прицілом на відкриття продажів. Як відзначають експерти, існує велика ймовірність, що електромобіль Kwid також через деякий час може бути доступним. В результаті він може стати одним з найдешевших електромобілів в Україні.

Lost Password