Частка альтернативної енергетики в світі

База знань

В останні роки частка альтернативної енергетики в світі постійно збільшується. На сьогоднішній день практично третина всієї електроенергії генерується за допомогою відновлюваних джерел енергії. Правда, більша її половина, близько 18% -20%, припадає на гідроелектростанції різної потужності. У 2017 році кількість електроенергії, отриманої з поновлюваних джерел енергії, в Європі перевищило обсяги генерації вугільних теплових електростанцій. У 2017 році вперше в експлуатацію було введено більше 100 ГВт сонячних електростанцій, за прогнозами, в 2018 році цей показник складе 106ГВт. На думку Bloomberg New Energy Finance, вже через 20 років більше половини електроенергії буде вироблятися за допомогою поновлюваних джерел, при цьому частка сонячної і вітрової енергетики складе близько 34%.

Частка альтернативної енергетики в світі

Частка альтернативної енергетики в світі: провідні країни щодо впровадження ВДЕ

Китай – безсумнівний світовий лідер з використання ВДЕ. У Китаї виробляється 50% всіх сонячних батарей в світі. У 2017 році в Китаї введено в експлуатацію сонячні електростанції сумарною потужністю 46,7 ГВт. Зараз частка поновлюваних джерел енергії в Китаї перевищила 25% з урахуванням гідроелектростанцій. Всього за рік потужності на ВДЕ виробили 1,7 трильйонів кіловат-годин електричної енергії.

Німеччина – один з безперечних лідерів альтернативної енергетики в Європі. Сумарна потужність сонячних і вітрових електростанцій наближається до позначки 100 ГВт, при цьому на приватні домоволодіння припадає близько 40% потужності, ще близько 10% належить фермерам. У Німеччині кожен 12 громадянин – власник альтернативної енергетичної установки, тут активно розвивається такий вид власності, як «сонячні» кооперативи. Власники сонячних і вітрових електростанцій об’єднуються в загальну мініенергомережу, щоб забезпечити стабільність і безперервність генерації електрики. Частка альтернативної енергетики в Німеччині – понад 25%.

У 2017 році частка альтернативної енергетики в Великобританії зросла на 5%, досягнувши позначки 30%. Всього ж на безвуглецеву генерацію в останні роки припадає близько 55% усієї виробленої електрики. Правда, сюди входять і показники роботи АЕС, але їх частка в виробництві електроенергії постійно скорочується, в той час як сонячні і вітрові електростанції нарощують свою загальну потужність.

Незважаючи на те, що частка альтернативної енергетики в Австралії складає поки 3-4%, вона є одним зі світових лідерів за темпами розвитку сонячної енергетики. Щорічно потужність сонячних електростанцій практично подвоюється. Особливо варто відзначити місце Австралії в розвитку гібридної (спільне використання сонячних і вітрових станцій) альтернативної енергетики, а також будівництво великих систем накопичення і зберігання енергії.

Розвитком альтернативної енергетики займаються і країни, які не відчувають нестачі в традиційних джерелах енергії. Наприклад, ОАЕ планують інвестувати в будівництво сонячних електростанцій близько 50 мільярдів доларів. Іран розглядає можливість будівництва СЕС потужністю 2 МВт, вже підписаний договір на поставку сонячних панелей з норвезьким виробником.

Lost Password