Українські споживачі роблять ставку на китайські сонячні батареї

Новини Сонячна енергетика

Український ринок увійшов у десятку найбільших зарубіжних ринків, куди поставляються китайські сонячні батареї – такі дані надав великий виробник PV-систем Jinergy. У китайській компанії відзначили, що вже мають замовлень на сонячні батареї сумарною потужністю 100 МВт, які будуть поставлені на український ринок.

Українські споживачі роблять ставку на китайські сонячні батареї

Фахівці відзначають, що українські споживачі все частіше вибирають сонячні батареї з Китаю. До 2017 року на ринку України найбільш затребувані були недорогі сонячні панелі невідомих брендів, так звані «ноунейм». Їх характеристики та якість були малопередбачувані, але вони були дуже дешеві.

За останні роки на українському ринку з’явилося багато міжнародних брендів, які готові запропонувати не тільки привабливу ціну, але і забезпечити гарантійну підтримку через мережу своїх дистриб’юторів. У сегменті бюджетних моделей лідером стала компанія Risen, яка входить в рейтинг Tier1. Вона пропонує якісні сонячні панелі, ціна яких не набагато вище виробів «ноунейм», хоча за рівнем продуктивності її сонячні панелі нижче, ніж у інших Tier1-брендів.

У сегменті «стандарт» (це середня цінова категорія) конкурують між собою загальновизнані світові бренди – Trina Solar, JA Solar, Yingli Solar, Jinko Solar, Canadian Solar, LONGi Solar. Вартість сонячних панелей цих виробників коливається в межах 40-55 центів за 1 Вт. Але українці вже готові платити трохи дорожче, але отримувати якісні сонячні панелі і гарантовану сервісну підтримку. Проектуючи домашні сонячні електростанції, багато власників, щоб максимально задіяти обмежені площі, вибирають сучасні китайські сонячні панелі, у яких потужність при стандартному розмірі може досягати 350 Вт (у звичайних панелей цей показник – 250 – 270 Вт).

За останні 3 роки ціна на сонячні панелі в Україні впала майже на 40%. Якщо на початку 2016 року середня вартість 1 Вт потужності становила близько 69 центів, то до кінця 2018 року вона зменшилася до 44 центів за 1 Вт (це середня ціна по ринку , в бюджетному сегменті «сірі» сонячні батареї купити можна за ціною менше, ніж 30 центів за Вт). Все це призвело до того, що домашня сонячна станція потужністю близько 10 кВт обійдеться власнику в 9-10 тисяч доларів, в 2014 році приватна СЕС такої потужності обійшлася б в 18 – 20 тисяч.

Lost Password