У Національному банку України будуть використовувати тільки електромобілі

Новини

Національний банк України повністю відмовився від використання автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння, замінивши їх на електромобілі. Як відзначають в самому банку, таке рішення дозволить на 80% скоротити щорічні експлуатаційні витрати на утримання автопарку.

У Національному банку України будуть використовувати тільки електромобілі

Таке значне скорочення витрат можна пояснити двома факторами:

  • собівартість одного кілометра шляху в три-п’ять разів менше (залежить від типу електромобіля, режиму експлуатації та інших факторів), ніж при заправці автомобіля бензином або дизельним паливом
  • значно скорочуються витрати на техобслуговування автомобіля, немає необхідності регулярної заміни моторного масла та інших витратних матеріалів.

Частина машин, які до цього експлуатувалися в Нацбанку, будуть безкоштовно передані силовим структурам, починаючи з 2014 року Міністерство оборони, Прикордонна служба, Служба безпеки України, ГСЧС і інші «силовики» вже отримали безоплатно 279 автомобілів. Щоб якось компенсувати витрати на придбання нових електромобілів і установку зарядних станцій, НБУ продасть частину авто з ДВС через майданчик Prozorro, таким чином вже реалізовано 10 автомобілів.

Поки точно невідомо, які саме електромобілі будуть куплені в автопарк НБУ, раніше була інформації про покупку трьох Hyundai Ioniq Electric, за які заплатить 2,844 млн грн. Для них буде закуплено дві зарядні станції загальною вартістю 131 тис. грн.

Електромобілі в Україні стають дедалі популярнішими

У жовтні в Україні зареєстрували 643 легкових електрокара – це в 2,5 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. При цьому, як і раніше, основна частина електромобілів доводиться на машини, що вже були у використанні та ввозяться з-за кордону. NISSAN Leaf – найпопулярніший електромобіль в Україні, в жовтні машин цієї моделі стало на 403 більше. Друге місце за популярністю зайняла BMW i3 – в жовтні їх було зареєстровано 38 шт. Далі в рейтингу йде TESLA Model S (27 автомобілів), RENAULT Zoe (24) і FIAT 500е – 23 авто.

Всього з початку року в Україні зареєстрували 4214 електрокарів, електромобілі показали зростання на 89%, якщо брати до порівняння аналогічний період минулого року.

Lost Password