Бум сонячної енергетики змусив рости відновлювані джерела енергії швидше, ніж планувалося

Новини Сонячна енергетика

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) оприлюднило свою доповідь, головною тезою якого є факт, що поновлювані джерела енергії зростають значно швидше, ніж очікувалося. Головна причина – це несподівано різке зростання потужностей сонячної енергетики, завдяки цьому буму сумарна потужність ВДЕ протягом наступних 5 років зросте на 50%, досягши значення в 1200 ГВт.

Бум сонячної енергетики змусив рости відновлювані джерела енергії швидше, ніж планувалося

Експерти відзначають, що проекти, які використовують відновлювані джерела енергії, демонструють стрімкі темпи зростання, найзначніші за останні 4 роки. За прогнозами, загальна потужність всіх сонячних електростанцій в світі до 2024 року перевищить 600 ГВт. Для порівняння, це в два рази більше, ніж встановлена електрична потужність у всіх споживачів Японії.

На сьогоднішній день відновлювальна енергетика покриває близько 26 відсотків світового споживання електрики, але згідно з дослідженнями МЕА, частка ВДЕ виросте до 30% вже до 2024 року. При цьому основними драйверами залишаться вітрова та сонячна енергетика. Здешевлення технологій і підвищення ККД сонячних батарей призвело до того, що в багатьох країнах сонячна енергетика вже стала рентабельною. За прогнозами аналітиків ринку, до 2024 року вартість сонячних батарей знизиться ще на 35%, що забезпечить гарантований розвиток галузі до 2030 року.

У МЕА відзначають, що все більший інтерес до ВДЕ будуть проявляти енергоємні виробництва, які прагнуть знизити витрати на енергоносії. Ще один стрімко розвивається кластер сонячної енергетики – домашні фотоелектричні станції. Згідно з прогнозом, до 2024 року кількість власників приватних СЕС подвоїться, сонячні батареї будуть встановлені на 100 мільйонах приватних дахів.

Втім, стрімко зростаючі відновлювані джерела енергії містять небезпеку розбалансування ринку, тому регулятори енергоринку, при нестачі балансують потужностей, можуть зайнятися штучним стримуванням зростання. Крім того, ще один напрямок, який дозволить збалансувати ринок – це створення великих накопичувачів енергії як на базі літій-іонних акумуляторів, так і з використанням інших технологій, наприклад, гідроакумулюючих станцій.

Lost Password