Найпотужніша в світі сонячна електростанція буде побудована в Саудівській Аравії

Новини

Сонячна електростанція потужністю 7,2 ГВт буде побудована в Саудівській Аравії – вона стане найбільшою фотоелектричною станцією в світі. Поки що заявлена потужність найбільшої сонячної електростанції становить 2 ГВт, це Solar Choice Bulli Creek, яка буде побудована в Австралії.

Найпотужніша в світі сонячна електростанція буде побудована в Саудівській Аравії

У Саудівській Аравії планується до 2030 року довести сумарну потужність всіх сонячних парків до значення 200 ГВт. Розвиток альтернативної енергетики – це можливість знизити залежність країни від нафти. За прогнозами аналітиків, Саудівська Аравія в найближчі роки стане лідером по нарощуванню потужностей вітрової енергетики на Близькому Сході.

Найбільша сонячна електростанція обійдеться Саудівській Аравії в 200 мільярдів доларів, для реалізації проекту вже укладено договір з японською фінансовою групою SoftBank Group Corp. Ще близько 10 мільярдів японські фінансисти планують інвестувати в Saudi Electricity Co. – компанію, яка займається реалізацією інших проектів в рамках розвитку альтернативної енергетики в Саудівській Аравії.

Реалізації першої стадії проекту, вартість якої оцінюється в 5 мільярдів доларів, почнеться вже в цьому році. Планується, що будівництво такого потужного сонячного парку створить додаткових 100 тисяч робочих місць і дозволить на 40 мільярдів доларів знизити витрати на виробництво електроенергії.

Втім, найпотужніша сонячна електростанція – далеко не єдиний амбітний проект в сфері альтернативної енергетики. Наприклад, на березі Червоного моря планується побудувати інноваційне місто NEOM площею 26 тисяч квадратних метрів. Місто повинно стати полігоном для перевірки цифрових технологій, взаємодії людей і дронів, безпілотників і роботів. За проектом, все енергопостачання міста буде забезпечуватися за рахунок вітрових і сонячних електростанцій.

Lost Password