Ціни на сонячні батареї продовжують знижуватися

Новини Сонячна енергетика

Ціни на сонячні батареї продовжую знижуватися, основна причина – різке скорочення попиту на фотоелектричні модулі в Китаї, де влада значно скоротили державну підтримку виробників сонячної енергії. Протягом десяти тижнів з початку червня ціни на сонячні елементи впала на 20%.

Ціни на сонячні батареї продовжують знижуватися

Двусторонні сонячні батареї можно використовувати в якості криші для зупинок

При цьому спостерігається різкий обвал попиту, перш за все, на полікристалічні сонячні панелі на тлі зростання попиту на монокристалічні фотоелектричні батареї. Якщо раніше основною перевагою полікристалічних модулів була їх дешевизна, то тепер ця різниця стала абсолютно незначною. Зараз 1 Вт монокристалічного фотоелемента коштує 0,83 юаня, це всього на 0,1 юаня дорожче, ніж полікристалічних. Для порівняння, ще на початку червня ця різниця за 1 Вт потужності становила 0,31 юаня. Якщо в червні вартість сонячної батареї PERC (з пасивувати заднім контактом) впала на 10%, то до кінця липня вони подешевшали ще на 13%. На початок серпня вартість за 1 Вт PERC-фотоелемента склала 1 юань (це 14 центів, ціна за типорозмір М2, рівний 156.75х156.75 мм).

Аналітики вважають, що таке значне зниження ціни на сонячні батареї – явище тимчасове, пов’язане з реакцією ринку на надлишок пропозиції через надмірність потужностей, які виробляють фотоелектричні елементи. Уже найближчим часом вартість фотоелементів може вирости, перш за все – за рахунок збільшення попиту в самому Китаї, де до кінця року планується введення в експлуатацію близько 100 ГВт сонячних електростанцій, що використовують монокристалічні сонячні панелі.

Як падіння ціни на сонячні батареї може змінити глобальний ринок

На тлі падіння ціни на сонячні панелі може кардинально змінитися і структура світового ринку. На думку аналітиків одного з провідних китайських виробників сонячних панелей Jinko Solar, вже в найближчі роки частка двосторонніх сонячних панелей значно виросте. Скорочення масштабів використання односторонніх сонячних панелей викликано дуже незначною різницею в ціні, яка повністю компенсується різницею потужності, і, як наслідок – продуктивністю сонячної панелі. Топ-менеджмент Jinko Solar заявив, що в їх портфелі продукції двосторонні сонячні панелі за обсягами виробництва вже значно перевершують традиційні односторонні. І вже найближчим часом компанія повністю відмовиться від односторонніх сонячних батарей, зосередившись на виробництві виключно двосторонніх. Їх впевненість заснована на тому, що практично третина глобальних розробників і дизайнерів сонячних систем перейшли (або готові) перейти на двосторонні сонячні панелі.

Основна перевага двосторонніх сонячних батарей – при рівній займаної площі з монопанелями вони забезпечують на 30-40 відсотків більше генерації електрики. Тому вони активно використовуються в проектах, де є необхідність забезпечити максимальну потужність сонячної електростанції в умовах дефіциту площі.

Lost Password