Перший приватний сонячний дах від Tesla розпочав роботу

Новини

Перший приватний сонячний дах, вироблений компанією Tesla, розпочав роботу в кінці березня. Це перший зразок, який був доставлений клієнтові за попереднім замовленням – до цього сонячна покрівля була доступна тільки працівникам компанії.

Перший приватний сонячний дах від Tesla розпочав роботу

Потужність сонячних панелей, виготовлених у вигляді черепиці, склала 9,85 кВт. Щоб домогтися найбільшого поглинання сонячної енергії, було оптимізовано положення більш ніж 40% сонячних дахових модулів. В результаті пізнім (в районі 11.30), досить похмурим ранком сонячний дах згенерував близько 5 кВт-год енергії. З яких 300 ват склало власне споживання будинку, інша енергія була спрямована на зарядку акумулятора. Вже о 13.30 генерація склала 6,2 кВт-год, до цього часу домашній акумулятор вже був заряджений і електрика стала поставлятися в загальну мережу. Вартість системи, в яку входить сонячний дах і домашній акумулятор Powerwall, склала близько 55 тисяч доларів. І це вже з урахуванням усіх знижок, які представляються урядом США на установку сонячних систем.

Компанія Тесла представила плитки Solar Roof ще в жовтні 2016 року. Тоді було заявлено, що компанія почне масовий випуск і установку сонячних дахів вже в середині 2017 року, а з початку 2018 року почне поставляти свою продукцію і за межі США. Але, як це стало вже звичним для компанії, на практиці все вийшло інакше. У 2017 році масовий випуск сонячних панелей-плиток так і не почався. І тільки на початку цього року компанія відкрила масовий випуск «сонячної черепиці» на своєму заводі в Буффало. Одночасно з цим інженери компанії почали вивчати покрівлі приватних будинків, власники яких оформили заявку на установку сонячного даху і внесли необхідний депозит у розмірі 1000 доларів.

Так як сонячна крівля може складатися тільки на 70% з сонячних модулів, компанія налагодила випуск плиток-пустушок, які візуально нічим не відрізняються від плиток – сонячних модулів. У компанії стверджують, що вони вже забезпечені передзамовленнями на весь 2018 рік, але при цьому і далі приймають заявки від всіх бажаючих.

Критики відзначають, що реальна вартість сонячного даху виявилася значно вище заявленої. Крім того, сонячний дах оптимально підійде тільки для нових будинків, які будуть проектуватися з урахуванням установки сонячної системи. Перш за все – за рахунок підбору кута нахилу скатів. А ось в будинках старої споруди набагато ефективніше встановити традиційні дахові сонячні електростанції.

Lost Password