Літак на біопаливі виконав перший політ з Австралії в США

Новини

Перший літак на біопаливі здійснив перший комерційний політ з США до Австралії. Boeing 787-9, який належить найбільшій австралійській компанії Qantas вилетів 28 січня з Лос-Анджелеса і через 15 годин успішно приземлився в Мельбурні. До складу стандартного авіагасу було додано 10% біодизеля, який був виготовлений з гірчичного масла. Літак на біопаливі виробляє на 7% менше вуглекислого газу в порівнянні з польотом, який виконується з використанням звичайного палива. Планується, що в майбутньому відсоток біопалива в складі авіаційного палива буде збільшуватися.
Біодизель, який використовується в якості добавки в авіаційний гас, отримують із спеціального промислового сорту гірчиці – Brassica Carinata. Його розробила канадська Agrisoma Biosciences, його особливість – він може культивуватись в районах, які мало підходять для вирощуючи сільськогосподарських продовольчих культур. Крім того, цей сорт гірчиці рекомендований для вирощування в якості покривної культури в перервах між висаджуванням продовольчих культур – це дозволяє поліпшити якість грунту.

Літак на біопаливі виконав перший політ з Австралії в США
Переробка насіння гірчиці дозволяє отримати масло, яке на 20 відсотків складається з біоетанолу, яке можна використовувати в якості добавки для авіапалива, 70% біодизеля, а 10% доводиться на субпродукти.

Літак на біопаливі: за і проти

Серед фахівців немає єдиної думки про перспективу використання біопалива для літаків. Підрахунки показують, що загальний обсяг викидів вуглекислого газу сільськогосподарської техніки, яка використовується для вирощування сировини для біопалива, значно перевершує за обсягом ту кількість СО2, яке вдалося скоротити при використанні альтернативного авіапалива. Так що це не дає реального скорочення викидів парникового газу. Крім того, сьогодні сільське господарство просто не здатне в необхідних обсягах постачати сировину для отримання біопалива, щоб воно змогло повністю замістити мінеральне (викопне) паливо. Розвиток вирощування технічних культур неминуче призводить до скорочення площі посіву продовольчих культур.
Прихильники біопалива вважають, що генномодифіковані сорти технічних культур допоможуть розвитку сільського господарства. Наприклад, поліпшити сівозміну – замість того, щоб поле стояло під паром (тобто не засівалось), технічні культури можуть вирощувати в перервах між посадкою зернових продовольчих культур. Тим самим вдасться уникнути скорочення посадкових площ, а аграрії отримають додаткових дохід.

Lost Password