Сонячні батареї дозволили побудувати повністю екологічно чистий поїзд в Австралії

Новини

Провівши глибоку модернізацію і встановивши сонячні батареї, в Австралії запустили перший в світі повністю електричний потяг на «сонячній» енергії.

Сонячні батареї дозволили побудувати повністю екологічно чистий поїзд в Австралії

Поїзд буде виконувати рейси в курортній зоні Нового Південного Уельсу, доставляючи туристів на віддалений пляж і туристичний центр в містечку Байрон-Бей. Для цього довелося відновити трьохкілометровий відрізок залізничної колії, який був прокладений майже 70 років тому. Перевезення пасажирів буде виконувати раритетний двовагонний дизель-поїзд NSW 600/700, випущений в далекому 1949 році. При цьому дизельний він тільки наполовину. Раніше в ньому було встановлено два дизельні двигуни, один з яких демонтували, щоб встановити електродвигун, а другий залишили в якості резервного, на випадок форс-мажорних обставин.

Сонячні батареї дозволили побудувати повністю екологічно чистий поїзд в Австралії

На поїзді встановлена акумуляторна батарея, аналогічна тій, яка стоїть в автомобілях Tesla Model S. Вона має ємність 77 кВт / ч, цього достатньо, щоб поїзд без додаткової підзарядки зробив 12-15 поїздок. Для підзарядки акумулятора на даху поїзда встановлені гнучкі сонячні батареї сумарною потужністю 6,5 кВт, які будуть живити систему під час руху поїзда. Крім того, на кінцевих станціях встановлено додаткові сонячні батареї потужністю 30 кВт і система акумуляторних батарей, які будуть підключатися до поїзда за потреби під час стоянки. За розрахунками інженерів, в сонячний день власні сонячні батареї поїзда в автономному режимі забезпечать виконання 4-5 поїздок. А в похмурі дні нестача генерації дахової електростанції буде компенсовуватися за рахунок підключення електричних комплексів на кінцевих станціях. Щоб максимально ефективно використовувати енергію, на поїзді встановлена спеціальна регенеративна гальмівна система, яка заряджає акумулятор при гальмуванні.

«Сонячний» поїзд розрахований на перевезення 100 сидячих пасажирів, а також має спеціальні місця для розміщення дощок для серфінгу, велосипедів і багажу. Поїздка триватиме лише 10 хвилин, вартість квитка – 3 австралійських долари, для дітей проїзд безкоштовний.

Сонячні батареї дозволили побудувати повністю екологічно чистий поїзд в Австралії

Проект вартістю 4 мільйони доларів був проплачений власником туристичного центру. Регулярний рух поїздів в Байрон-Бей було зупинено 13 років тому, але зараз адміністрація курорту вирішила відновити рух, щоб зменшити кількість автомобілів. При цьому запуск звичайного дизельного поїзда був зустрінутий жорсткою критикою з боку «зелених». В результаті сторони не тільки прийшли до компромісу, але і створили транспорт, який служить не тільки засобом пересування, а й став своєрідним атракціоном, що привертає додаткових туристів.

А першими сонячні батареї на дахах залізничних поїздів встановили в Індії. Правда, там вони використовувалися як додаткове джерело енергії для живлення внутрішніх систем – кондиціонерів, інформаційних дисплеїв, освітлення і т.д.

Lost Password