Як влаштована сонячна батарея

База знань

В цілому, як влаштована сонячна батарея, не залежить від того, які саме сонячні модулі (моно або полікристалічні, гнучкі) використовуються. Конструкція сонячної батареї – це багатошарова структура, в основі якої матриця з фотоелектричних модулів.

Як влаштована сонячна батарея

Як влаштована сонячна батарея: основні елементи

Щоб отримати необхідну потужність сонячної панелі, окремі фотоелектричні модулі з’єднують послідовно (домагаючись необхідного значення напруги), а отримані ланцюжки з’єднують паралельно (отримуючи необхідне значення сили струму). Якщо подивитися, як влаштована сонячна батарея, то це зазвичай матриця 6х10 фотомодулів, середня потужність якої 250-260 Вт.

Після з’єднання фотоелектричних модулів готують «сендвіч»:

  • задня поверхня – водонепроникний, з хорошим відводом тепла. Стандартно – матеріал Tedlar, дуже тонкий шар спеціального полімеру
  • плівка герметизуючого матеріалу – ламінуюча плівка EVA
  • матриця з фотоелектричних модулів
  • плівка герметизуючого матеріалу – ламінуюча плівка EVA
  • лицьова поверхня – особливе міцне скло з хорошими показниками пропускання світла і низьким відбиттям. Воно повинно бути дуже гладке, щоб на його поверхні не накопичувались пил і бруд. Воно повинно тривалий час не втрачати прозорості і витримувати досить великі температури, адже поверхня сонячної батареї може розігріватися до 90-95 градусів.

Після цього проводиться випробування на відсутність розривів електричного кола і «сендвіч» відправляють в спеціальну піч, де під впливом високого тиску і температури відбувається герметизація сонячного модуля. Після цього модуль укладають в каркас з алюмінію. Він спрощує монтування сонячної панелі на несучі конструкції, крім того, рамка використовується для організації заземлення. Щоб забезпечити більшу довговічність сонячної батареї, всю конструкцію додатково обробляють захисним силіконовим герметиком. Провідні виробники надають гарантію на свої виробт до 25 років – це не тільки дає можливість окупути сонянчі панелі при роботі по зеленому тарифу, але й отримати додатковий прибуток.

На задній панелі монтується клемна (розподільча) коробка, що дозволяє підключати сонячні батареї до інвертору (контролеру).

Незважаючи на досить складну конструкцію та особливі вимоги до технології, збільшення обсягів виробництва та зростання потужностей соняної енергетики призвели до стрімкого падіння ціни на сонячні батареї.

Lost Password