Сонячна енергетика здатна покрити до 70% споживання електроенергії на Землі вже до 2050 року

Новини

Німецькі вчені представили дослідження, в якому розглядається повний перехід всієї енергосистеми (транспорт, тепло, електроенергія і т.д.) на поновлювані джерела енергії. При цьому сонячна енергетика здатна покрити до 70% всього енергоспоживання, решту компенсують вітроенергетика – 18%, біогазові установки – 6%, гідроенергетика – 3%, на частку геотермальної енергії припадатиме 2%.

Сонячна енергетика здатна покрити до 70% споживання електроенергії на Землі вже до 2050 року

Мапа з пріоритетами розвитку відновлювальних джерел енергії

Основний висновок, який роблять вчені – повний перехід на нетрадиційні джерела енергії і відмова від викопного палива можлива вже до 2050 року. При цьому зелена генерація буде економічно конкурентоспроможною з системою, яка діє зараз. Вчені відзначають, що повний перехід на ВДЕ можливий тільки при повній електрифікації всіх енергетичних секторів – це призведе до того, що до 2050 року електрогенерація виросте в 4-5 разів в порівнянні з нинішніми обсягами виробництва електроенергії.

Сонячна енергетика: перспективи розвитку

За прогнозами німецьких вчених, сонячна енергетика займе домінуючі позиції в генерації електрики. До 2050 року загальна потужність сонячних електростанцій складе 63,4 ТВт, при цьому потужність вітрових електростанцій складе 8,1 ТВт. Загальна потужність всіх електрогенеруючих установок в світі, що працюють на ВДЕ, складе 78 ТВт – це дозволить повністю забезпечити людство необхідним обсягом електроенергії, відмовившись при цьому від використання АЕС і викопних енергоносіїв. При цьому значне місце в забезпеченні стабільності енергопостачання гратимуть системи накопичення, зберігання і розподілу електроенергії – вони будуть забезпечувати до 23% від загального споживання енергії. За їх рахунок вдасться повністю збалансувати енергетичну систему та забезпечити стабільну подачу електроенергії, компенсувавши нестабільність генерації, яка буде завжди присутня при використанні альтернативних джерел енергії. У дослідженні особливо наголошується, що виробництво енергії буде забезпечуватися за рахунок регіональних та місцевих джерел.

Lost Password