Зелені аукціони прискорять розвиток біоенергетики в Україні

Новини

Аналітики ринку відновлюваної енергії в Україні впевнені в тому, що зелені аукціони значно загальмують розвиток альтернативної енергетики, насамперед – за рахунок зниження квот, які будуть виділятися для будівництва великих сонячних і вітрових електростанцій. За найбільш песимістичними прогнозами повний зріст в 2020 році буде досягнуто за рахунок договорів, які укладені в цьому році.

Зелені аукціони прискорять розвиток біоенергетики в Україні

При цьому аналітики сходяться в тому, що зелені аукціони можуть зробити істотний вплив на структуру ринку відновлюваної енергетики. Перш за все, через введення обмежень на квоти для сонячної та вітрової енергетики, прогнозується зростання популярності біоенергетики. Якщо раніше основні інвестиції були спрямовані в сегменти, які забезпечували швидке повернення вкладень, то зараз привабливість проектів в біоенергетиці значно виросте. Перш за все, на неї не поширюються зелені аукціони, для виробництва електроенергії з біогазу збережений зелений тариф в розмірі 12,4 євроцента за кіловат.

На сьогоднішній день Україна має великий потенціал для розвитку біоенергетики, з усього обсягу залишкової агробіомасси переробляється не більше 5% для отримання електроенергії. Ще одним стимулом для розвитку біоенергетики стане підтримка галузі Європейським банком реконструкції та розвитку і Глобальним економічним фондом. Вони планують інвестувати близько 56 млн доларів, з яких 50 млн будуть спрямовані на кредити для будівництва біоенергетичних проектів, решта коштів буде використана на заохочувальні гранти для дослідників, а також на освітні проекти та інформаційну підтримку. При цьому в ЄБРР планують попередньо ретельно вивчити український ринок біоенергетики і в рамках програми стимулювання розвитку біоенергетичних проектів вибрати 2-3 найбільш перспективні напрямки, на які припадуть основні інвестиції. При цьому у банку запрошують до співпраці будь-які приватні компанії, які готові представити проекти в області генерації електроенергії з біомаси. Програму підтримки біоенергетики в Україні планується запустити вже в 4 кварталі цього року.

Lost Password