Потужність біогазових установок в Україні зросла в три рази

Новини

За останні три роки потужність біогазових установок в Україні зросла в три рази. Якщо в кінці 2014 року потужність біогазових станцій, які продавали електроенергію за «зеленим» тарифом, становила 14 МВт, то до кінця січня їх сумарна потужність склала 40 МВт. При цьому найбільш значне зростання було приходиться на 2017 рік, коли всього за рік потужність біогазових установок в Україні зросла з 21 МВт до 35 МВт.

Potuzhnist biohazovykh ustanovok v Ukraini zrosla v try razy

Всього в Україні 26 біогазових установок, що працюють за «зеленим тарифом». На біогазові установки, що працюють на відходах сільського господарства, припадає 25 МВт, хоча цих установок всього 10. На полігонах твердих побутових відходів змонтовано 16 біогазових установок, їх потужність становить 15 МВт.

Виробництво біогазу з відходів сільського господарства і твердих побутових відходів – один з перспективних напрямків розвитку альтернативної енергетики в Україні. З одного боку, в наявності велика сировинна база. Щорічно в Україні на полігони вивозиться близько 10 млн тонн твердих побутових відходів, при цьому переробка 1 тонни ТПВ дає можливість отримати до 200 куб. метрів биометана. З іншого боку – сонячна і вітрова електроенергетика вже відчувають певний надлишок потужності, що може привести як до зниження ціни на «зелений» тариф, так і введення конкурсів на будівництво. У той же час зелений тариф на електроенергію з біогазу залишиться незмінним, він становить 12,38 євроцентів за кіловат-годину. Україна проводить переговори з великої французькою компанією SUEZ, що має великий досвід у створенні біогазових установок, що працюють на твердих побутових відходах. До кінця року у Вінницькій області відкриється найбільша біогазова установка в Україні, яка буде переробляти на біогаз тисячі тонн курячого посліду щодня.

Всього за три місяці 2018 року в Україні було здано в експлуатацію 159,4 МВт генеруючих потужностей, які використовують відновлювані джерела енергії. Цей показник в 2,4 рази більше, ніж за аналогічний період 2017 року. При чому на сонячні і вітрові електростанції припадає 92% нових потужностей. У першому кварталі 54 об’єкти альтернативної енергетики отримали можливість реалізовувати електроенергію за «зеленим» тарифом: сонячні електростанції – 40, вітрові електростанції – 4, біомаса / біогаз – 8, малі ГЕС – 2. Частка альтернативної енергетики в Україні на кінець березня 2018 року становила 1,4%.

Lost Password