Електрокар Tesla отримав функцію самодіагностики і замовлення запчастин для ремонту

Електромобілі Новини

Електрокари Tesla вже зламали всі консервативні уявлення про електромобілі, ставши однією з головних рушійних сил, які витісняють традиційні бензинові/дизельні авто з ринку. Але тепер розробники і програмісти Тесла пішли далі – вони можуть повністю змінити сформовану систему технічного обслуговування, фактично залишивши без роботи СТО в їх нинішньому вигляді.

Електрокар Tesla отримав функцію самостійної самодіагностики і замовлення запчастин для ремонту

Програмне забезпечення електрокарів Tesla постійно поповнюється різними як корисними, так і не дуже додатками. Наприклад, в останньому оновленні представлено спеціальне доповнення, назване «собачий режим». Якщо чотириногий вихованець залишений в машині, включається фонова система кондиціонування, яка постійно підтримує в салоні комфортну температуру +21С. Інша пропозиція дозволяє грати в 8-бітові класичні відеоігри, випущені культовим виробником консолей Atari, безпосередньо в автомобілі.

Але в останньому оновленні ПЗ з’явилося і дуже важлива для підвищення безпеки та комфортної експлуатації функція – можливість проведення самодіагностики і визначення несправності. При цьому електрокар Tesla не тільки визначає поломку, але і система самостійно виробляє замовлення необхідних запасних частин. Коли вони будуть доставлені в сервісний центр, власник на головному екрані отримає повідомлення про необхідність заїхати в сервіс і провести необхідний ремонт.

Самі розробники стверджують, що система відстежує тільки деякі компоненти, але вже найближчим часом планується розширити функцію самодіагностики на всі елементи і вузли авто. Якщо система буде функціонувати правильно (для цього може знадобитися деякий час для налагодження ПО), то автовласники зможуть значно скоротити час на обслуговуванні своїх електромобілів Tesla, відмовившись від діагностики на станції СТО, приїжджаючи тільки для заміни необхідних деталей.

Така система самодіагностики може виправдати себе тільки при установці на електромобілях – їх конструкція значно простіше, ніж у авто з двигуном внутрішнього згоряння. Для визначення проблеми з двигуном внутрішнього згоряння буде потрібно відвідати СТО, що має спеціалізоване обладнання.

У перспективі Ілон Маск планує відмовитися від замовлення деталей на виробничих потужностях – всі необхідні запчастини будуть друкуватися 3D-принтерами на найближчому сервісі.

Lost Password